Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Magyarországon miért van...

Magyarországon miért van ennyi túlértékelt hely?

Figyelt kérdés

Nemrég voltam Hollókőn, és persze szép meg minden, de messze nem annyira, mint mondják.

Még jó, hogy máshova és mentünk, mert különben elég csalódott lettem volna, 1 órán belül végigjártuk az egészet.

Balatonon, Hortobágyon is többször voltam, és nagyobb a füstjük, mint a lángjuk.


Rengeteg helyen megfordultam az országban, de az az érzésem, hogy egyik sem fogható mondjuk egy osztrák városhoz vagy Prágához (hogy közeli országokat mondjak).

Tényleg nem rosszindulatból írom, de ha bármelyik irányból átlépem a határt, sokkal szebb helyeket láthatok.


Kezdem azt hinni, hogy ez is olyan jó magyar nagyképűsködés, mint a "legszebbek a magyar nők", aminek nem sok alapja van.



2019. okt. 10. 09:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
24%
Vannak szép és jó helyek Magyarországon, de ezek nem a túlhypeolt helyek, mint Hollókő...
2019. okt. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%

Hat azert Pragat ne Hollokőhöz hasonlitsad, hanem inkabb Budapesthez.

Amugy sztem tipikus kelet-europai kisebbsegi komplexusod van.

2019. okt. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
84%
Nem túlértékelt, csak neked nem nyújt olyan élményt, mint másoknak. Nagyon sok szép hely van. És valóban Prágát egy másik nagyvárossal hasonlítsd össze, ne egy néprajzi értékű hellyel. A Balaton is elég tág megfogalmazás. Ott is vannak átlagos helyek, de nagyon szépek is.
2019. okt. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%

Az UESCO felvette a világörökségek listájára, aminek oka van, nem biztos, hogy jól gondolod, hogy csak az esztétikai szépség miatt lehet értékes egy hely, egy település. Hollókő nem úgy szép, mint Kőszeg, vagy Lillafüred, hanem néprajzi értéket képvisel, hiszen Közép-Európa legjobb állapotban megőrzött népi építészeti stílusával találkozhatunk itt.


[link]

2019. okt. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
92%

Tipikus "a szomszéd fűje mindig zöldebb" gondolkodásod van...

A hegyi osztrákok el vannak ájulva Hortobágytól, nekik az a csodás, hogy messzire ellátni, neked az, hogy magas hegyek vesznek körül. Mindegyik más módon szép.

2019. okt. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
84%

"Mit nekem ti zordon Kárpátoknak

fenyvesekkel vadregényes tája?

Tán csodállak, ámde nem szeretlek,

Képzetem hegy-völgyedet nem járja."


Erről ennyit.

Hogy mi, és miért jelent szépet valakinek, az nem tudományos értekezésekben megfogalmazott, és megcáfolhatatlanul lefektetett igazság. Mindenkinek más és más.

2019. okt. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
78%

Szerencsére minden ember különböző, más és más dolgokra vàgyunk akkor is, amikor kikapcsolódás gyanánt utazgatunk. Persze, el lehet filózni azon, hogy mondjuk egy Hollókő vagy Vlkolínec miért felkapottabb, mint pl Gömörszőlős, de az biztos, hogy aki nyüzsgő multikulti metropoliszra vàgyik, az inkább New Yorkban fogja jól érezni magát.


Bennem amúgy a felületesség gyanúja is felmerült a kérdést olvasva, mert konkrétan a Balaton egy olyan régió, ahol se télen, se nyáron nem lehet unatkozni és kimondottan szép a természeti és épített környezete is, különösen a Balaton-felvidèken. De hogy mást is mondjak: ha Zemplénhez vagy a Zselichez hasonló eldugott kistájak vannak is a határainkon túl, mindegyiknek megvan a maga egyedisége, amit azonban csak akkor ismersz meg, ha rászánod az időt.

2019. okt. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
77%
Budapest végtelenszer jobb, mint Prága vagy Bécs (sőt, a környező országok fővárosai közül egyedül Kijev nevezhető versenytársnak, de szerintem még annál is sokkal jobb), a Balaton sokkal szebb, mint a Fertő osztrák része, vagy mondjuk mint az Ohrid-tó, Pécset jobban szeretem, mint Kolozsvárt, satöbbi. Van Magyarországon egy csomó értékes és jó dolog.
2019. okt. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező, én egyszer télen voltam Hollókőn, gyönyörű hófödte táj volt, a régi, hagyomásmnyos kályhába raktuk a tüzet, duruzsolt a kályha, jó meleg lett, mikor kirándultunk, piros csipkebogyó bokor "égett" a hóban, csodaszép volt. Ja, és a falu elején volt egy barátságos bernáthegyi, aki nagyon élvezte, hogy simogatom, csak amikor tovább akartunk menni, akkor megfogta a szájával a bundámat és nem engedett:D Ott álltam kb. 5 percig, míg a gazdája ki nem "szabadított", azaz észrevette és rászólt :-) Örök emlék marad.

Ja, és ugyanarról a településről beszélünk - szóval igen: "kinek a pap, kinek a papné" :-)

2019. okt. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
96%

"egyik sem fogható mondjuk egy osztrák városhoz vagy Prágához"


Mondjuk marha sok értelme van egy pár utcás falut hasonlítani egy Budapest nagyságú történelmi városhoz.


"1 órán belül végigjártuk az egészet"


Mi mást vártál egy pár utcás falutól? :D


Na meg mi az, hogy "A" Balaton, meg "A" Hortobágy? A Balaton környékén is van vagy ezer település, rengeteg látnivaló, nem lehet kollektíven azt mondani, hogy jó vagy rossz.

2019. okt. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!