Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Lehet, hogy debil a kérdés,...

Lehet, hogy debil a kérdés, de ha az ember a kéktúra egy-egy szakaszát akarja teljesíteni egyszerre, akkor hogy jut vissza a kiindulópontra?

Figyelt kérdés

Mármint tegyük fel elmegy az ember autóval/tömegközlekedéssel valamelyik ponthoz, ahonnan indulni szeretne. A kéktúra szakaszai nem körtúrák, így a túra végén kilyukad egy másik helyen. De hogy jut vissza az autójához, hogy ha nem akarja a távot rögtön visszafelé is megtenni gyalog?

Persze, bizonyos helyek között biztosan van busz, de pl. ahogy elkezdtem nézegetni, már Írottkő és Kőszeg közözt elakadtam, mert nem igazán találtam tömegközlekedést a kettő között...


2019. okt. 18. 19:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha tömegközlekedéssel megy a helyszínhez, akkor a kék-túra szakaszát úgy fejezi be, hogy útba essen egy tmegközelekdési eszköz mint pl: vonat, busz stb.

Ha kocsival, akkor kitűzi a célt, hogy aznap mennyit akar a kék-túrűból teljesíteni, ha elvégezte, akkor megfordul, és megy visszafelé. Vagy útba esik a tömegközlekedési eszköz )vonat, busz, stb) , és az autójáig utazik vele.

2019. okt. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

Nem debil kérdés ez, mivel nem mindig egyszerű a szakaszolás. Az biztos, hogy haladás, teljesítés szempontjából a visszasétálas nem opció, hiszen így feleannyit tudsz csak teljesíteni, mint amit bírnál amúgy.


A trükk annyi, hogy alaposan fel kell mérni azt, mely pontok között van jó tömegközlekedés - vagy legalább napi egy járat amivel délelőtt vagy délután tuti eljutsz a végpontról a kezdőpontra vagy a kezdőpontról a végpontra. Ha autóval mentem, igyekeztem mindig a végpontra menni, onnan busszal, vonattal a kezdőpontra és akkor nyugodtan tudtam túrázni, időbeli kötöttségek nélkül.


Ezzel együtt van néhány szakasz, főleg a Bükkben és a Zemplénben, ahol gyakorlatilag esélytelen aznap visszatérni a kezdőpontra, így ezeken a szakaszokon vagy ott alszol út közbeb valahol, vagy tömegközlekedéssel indulsz a hegység egyik végébe, átsétálsz a hegyeken és hazavonatozol vagy -buszozol a másik végeből.


Írott-kő Velemből, Bozsokról megközelíthető, ezekre a települesekre Kőszegről (is) járnak buszok. De ha nem akarsz annyit mászni, akkor példaul Bozsokról átsétálsz Rechnitzbe bő 1 óra alatt minimális szinttel, ahonnan 10 perc alatt felér a busz Geschriebenstein Passhöhe megállóig, ahonnan kevesebb mint 100 méter a szint, fél óra alatt ott vagy az Írott-kőn.


Ha amúgy meg akarod csinálni a Rockenbauer Pál Dél-Dunántúli Kèktúrat is, akkor Bozsokról indulj vagy oda èrkezz, mert az a masodik pecsételőhely Írott-kő után az RP-DDK-n.

2019. okt. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:)
2019. okt. 18. 21:03
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt is megnézheted, hogy a kezdő és végpont között mi a közös város tömegközlekedés szempontjából. Ott lerakod a kocsit, kibuszozol A-ba, majd a végén vissza buszozol B-ből.
2019. okt. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!