Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Magyarországi nyaralás?

Magyarországi nyaralás?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Én magyar vagyok, viszont már tini korom óta külföldön élek, nagyon nagyon ritkán járok haza.

A párom német és nagyon érdekli Magyarország, nagyon szeretne nyáron egy körútra menni, viszont az a helyzet, hogy a picike szülőfalumon, Budapesten és a Balatonon kívül még én sem nagyon jártam be az országot (pesten és a balatonnál is nagyon kicsi voltam amikor utoljára jártam)

Mik azok a helyek amiket szerintetek mindenképp érdemes lenne megnézni? Esetleg személyes tapasztalatok, kedvenc helyeitek? Nagyon hálás lennék pár tippért/ajánlatért

Előre is köszönöm



2019. okt. 22. 10:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Magyarország amilyen pici olyan sok látni való és élmény van.

Kérdés, hogy most szeretnétek egy 10 nap alatt körbe rohanjuk Mo-t és 10 évre le van tudtva a látogatás, vagy többet akartok látni?


Bp eleve minimum 2 napos még ha körbe futjátok akkor is.


Mi is No-ban élünk és a férjem német. Mi minden évben megyünk Mo-ra szüleimhez, barátokhoz, de végre a gyerekek is nagyok és idéntöl elkezdtük Mo-t körbe járni.

Idén a Bükk környéke volt 5 napot töltöttünk el ott egy szálláson és minden nap mást csináltunk. Eger, fürdözés, Szilvásvárad, Aggtelek, Miskolc és a túrázásra nem is maradt idö...

2019. okt. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Attól függ, mit szeretnétek csinálni? Városnézés, pihenés, esetleg túrázás?


Ha szeretitek a borokat, érdemes elmennetek pl. Villányba. Nyáron több program is van, érdemes utánanézni. Villány mellett van a Szársomlyó, ha szeretnétek egy kicsit túrázni. Harkány sincs messze innen, ott van gyógyfürdő és strand is. Ha errefelé jártok, az abaligeti barlangot is érdemes megnézni. Orfűn is szoktak lenni jó programok, plusz ott a tó is, amiben lehet fürdeni.


Miskolctapolcán van egy nagyon szuper barlangfürdő. Igaz, eddig csak télen jártam ott, akkor nagyon kellemes volt.


Sajnos többet nem tudok írni, én inkább otthonülős típus vagyok, nem sok helyen jártam. Jó tervezgetést, és előre is jó utat kívánok nektek! :)

2019. okt. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Dunakanyar, Balatonfelvidék, Pécs környéke, Bükk. Kb. ezek a legérdemesebb célok.
2019. okt. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon ajánlom a Bükk környékét: Eger, Miskolc, Aggtelek környéke nagyon szép és sok látnivaló van. Ha inkább a síkság az érdekes, Hortobágy és Debrecen.

Nekem további kedvenc vidékem a Bakony - Balaton felvidék - Őrség. Veszprém nagyon szép, a környékben a bakonyi települések, a Balaton-felvidék és az Őrség falusias hangulatú, nyugalmas, kirándulásokra alkalmas.

2019. okt. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!