Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Aki járt mostanában a Prédikál...

Aki járt mostanában a Prédikálószéken mesélne mennyire megerőltető oda feljutni? Ahogy néztem a túraútvonalakat Dömösről lenne célszerű indulni.

Figyelt kérdés

Így hogy meglátogattam a Pilis tetőt a Prédikálószék lenne a következő célpont. Aki járt már mindkettőn adhatna valami összehasonlítási alapot mivel a Pilis tető nem igazán volt megerőltető. Bár az egy tipikusan olyan túra volt nekem ahol a fel és a le út többet ért mint maga a csúcs. :)


Persze tudom sok túra leírás van amelyeket el is olvasok viszont nem árt az új helyekről személyes információk alapján is készülni.


2020. jún. 6. 23:13
 1/7 anonim ***** válasza:

kisgyerekes családok is járnak oda


egyáltalán nem megerőltető

2020. jún. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ami norvégul Prekestolen (vagy Preikestolen), az magyarul: Szószék.
2020. jún. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
12%

Dömös felől azért jócskán meredekebb, mint a Pilis tető, száraz időben csúszhat, és ha tériszonyos vagy, akkor inkább menj máshova.

Dobogókő felől kb olyan, mint a Pilis tető.


Egész napos túrát is lehet tervezni, Dömös - Rám-szakadék - Dobogókő - Prédikálószék - Dömös útvonalon. Ez még mindig nem egy őrült kemény túra, ha a Pilis-tetó meg se kottyant, szerintem nem okozhat gondot, mi ovis gyerekkel jártuk meg.


Amúgy a kilátás elképesztő, érdemes egyszer látni.

2020. jún. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Koszi mindenkinek. Mondjuk ha mar meredekseg. Ilyen teren a Nagy Kevely is erdekesebb volt a Kevely Nyeregtol.


Amug a magassaggal alapvetoen nincs bajom ameddig nem kell kilato tetejere felmenni. :)

2020. jún. 7. 15:34
 5/7 A kérdező kommentje:
Az idojarast viszont figyelni kell itt is hiszen hetvegere hiaba mond szep idot ha egesz heten esni fog.
2020. jún. 7. 15:36
 6/7 anonim ***** válasza:
12%
Nem fog esni. Érdemes felmenni bárhonnan. Átlagos embernek nem okoz problémát. Pihenni is lehet közben. Egyébként ha "személyes" látványra vágysz, a Google térképen rengeteg fotó látható, megnézheted őket, akárha már jártál volna ott.
2020. jún. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Akkor ez lesz a következő.


Egyébként még pár éve a sulival (mondjuk én nem szeretem a kötött programokat de muszáj volt) fel kellett menni a Retyezátban valahova ahova a runtastic 1200m szintkülönbséget írt. Na ahhoz képest ezek az emelkedők amelyekkel itthon találkoztam semmik. :D

2020. jún. 7. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!