Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A Dömös - Vadálló kövek -...

A Dömös - Vadálló kövek - Prédikálószék útvonalhoz képest milyen a Királyrét - Csóványos túravonal? Vannak hasonló vagy meredekebb szakaszok?

Figyelt kérdés

Tegnap a Rám-szakadék után ami kifejezetten tetszett volt szerencsém a fenti útvonalhoz. Ami nem volt problémás mert felértem rendben viszont a meredek szakaszok esőben kicsit érdekesek voltak. Vissza már a lazább útvonalon mentem.

A kérdésem tehát hogy az hogy valamivel magasabban van az jelenti-e hogy vannak meredekebb szakaszok? Annak viszont örültem hogy a tériszonyom inkább csak kilátókban és liftekben jön elé. Így felfele a hegyoldalon kevésbé.


2020. jún. 14. 11:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Az útvonal teljesen biztonságos, gyerek és nyugdíjas egyaránt nyugodtan nekivághat. Állóképesség viszont kell hozzá, mert a szintkülönbség - legalábbis magyarországi viszonylatban - nagy, kb. 700 méter.
2020. jún. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akkor szerintem nem lehet gond. Ugyan nem vagyok egy kigyúrt fazon de 28km túrázást azért összehoztam tegnap.

Mondjuk ha legközelebb arra járok akkor a Prédikálószék lesz az első még pihenten és a Rám-szakadék a második.

2020. jún. 14. 12:00
 3/5 anonim ***** válasza:
A Csóványos "sima" hegycsúcs. Nem igazán van egyértelmű összefüggés a meredekség és a magasság között. A Vadálló kövek útvonal szerintem magyar viszonylatban elég szélsőséges (bár azért nem is egyedülállóan meredek). Viszont érdemes észben tartani, hogy ezeken a helyeken a természet az úr; és az időjárás (szél, hideg, csapadék, köd, sár), a napszak (látási viszonyok) erőteljesen befolyásolhatják egy-egy út nehézségét.
2020. jún. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen. Kicsit meg is izzasztott a dolog. Bár a legjobb az volt hogy muszáj volt végigcsinálnom hiszen esélytelen lett volna visszafordulni. :D Csak azt sajnálom hogy a köveknél nem csináltam képet de hát az volt a legkisebb gondom akkor. :) Na majd ősszel.
2020. jún. 14. 23:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Királyrét-Csóványos között nincs annyira meredek-köves szakasz, mint a Vadálló kövek. Hosszabb persze, meg több összesen a szintemelkesés, de terep szempontból könnyebb.
2020. jún. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!