Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Ha neten rendelek vonatjegyet,...

Ha neten rendelek vonatjegyet,ki lehet kérni a pénztárnál,vagy elèg a telefonom megmutatni?Hely jegyet is lehet neten?

Figyelt kérdés
Telefon applikáció is van?Meddig érvényes a jegy,ha netán késik a vonat?

2020. jún. 21. 08:23
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Pénztárnál nem lehet. Vagy telefonon mutatod fel, ekkor 10%, kukacos vonatokon 20% kedvezmény jár. Ilyenkor egy QR kódot kapsz amit a kalauz leolvas. Van még az automatás átvétel, ilyenkor csak az automatás 5% kedvezmény jár. Ilyenkor egy 10 jegyű kódot kapsz, amit a jegyautomaták átvétel menüpontjában kell beütni és kiadja a jegyed. Az ilyen jegy átvétel nélkül érvénytelen, a kódot a kalauz nem fogadja el.
2020. jún. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ha neten rendelek vonatjegyet,ki lehet kérni a pénztárnál,vagy elèg a telefonom megmutatni?"


Ha az [link] weboldalon veszed meg a jegyet akkor PDF-ben le tudod tölteni. Azt kinyomtathatod, vagy telefonon, tableten, laptopon meg tudod mutatni a kalauznak.

Ezen az oldalon van lehetőség az automatás átvétel választására is (vagy otthoni jegynyomtatás - PDF, vagy automatás átvétel, a kettőt együtt nem lehet), ekkor kapsz egy kódot amit az automatába kell bepötyögni és kiadja a jegyet (mint a csomagautomata :DD)


Telefon applikáció is van?

Igen van, MÁV néven keresd az alkalmazás boltokban!

[link]

Az appban vásárolt jegyek ugyanolyanok mint amit az automata vagy amit a pénztárnál adnak. Az appban megnyitva felmutathatod a kalauznak, ugyanúgy le fogja olvasni ahogy a papíralapú jegyet.

A jegyeket az applikáció letölti, úgyhogy a megtekintésükhöz, bemutatásukhoz nem kell internetkapcsolat (tehát mobilnet nélkül is lehet ezt a funkciót használni ha otthon wifiről megvszed a jegyet)


Meddig érvényes a jegy, ha netán késik a vonat?

a 100 km alatti jegyek 4 óráig érvényesek, de természetesen ha késés van akkor ez nem számít, arról nem te tehetsz hogy nem tudott a vonat tovább közlekedni.


"Hely jegyet is lehet neten?"

bármelyik jegytípust meg lehet venni mindkét módszerrel.

2020. jún. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
22%
Jó dolog ez a telefonos applikáció, de egy dolog nem hangzott el: ha így veszed meg ELŐRE a jegyet, akkor csak azzal a vonattal utazhatsz el, csak arra érvényes a jegyed, amire megvetted. Ha lekésed, akkor bukta. és nem, nem a helyjegyről beszélek, hanem a sima menetjegyről.
2020. jún. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"ha így veszed meg ELŐRE a jegyet, akkor csak azzal a vonattal utazhatsz el, csak arra érvényes a jegyed, amire megvetted. "


párszor már kitárgyaltuk, hogy ez nem - teljesen - így van

Ha ic-re veszed akkor tiszta sor, a helyjegy miatt azzal a vonattal kell utaznod. De ez akkor is így van ha papír jegyet veszel.

Más vonat esetében pedig a normális jegyekre vonatkotó érvényességi idő vonatkozik.

2020. jún. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítsèget.Itthon azért szokás,hogy a Balatonta sokat késnek a vonatok,pláne nyáron.Fél nap,mire az ember lejut átszállással.stb.
2020. jún. 21. 17:52
 6/7 anonim ***** válasza:

"párszor már kitárgyaltuk, hogy ez nem - teljesen - így van"


Mondjuk én akkor nem voltam itt :-)

DE! Ha vesz valaki a neten egy jegyet egy "kukacos", azaz 20%-os kedvezményű vonatra és azt lekési,akkor aligha hiszem, hogy a következő vonaton - amire NEM vonatkozik a 20 % kedvezmény - nem fog kötözködni vele a kalauz.

2020. jún. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
#6 a "kukacos" kedvezmény arra a vonatra szól amelyikre váltottad. Egy másik kukacoson is megbüntetnek vele. A sima 10%-os attól a vonattól kezdődően amit kiválasztottál 24 óráig bármely vonatra érvényes az adott viszonylaton, kukacoson is elfogadják. Azt nem tudom késéskor mi van, én 2 éve szívtam vele, mert hiába nem ment el még a vonat, nem engedett jegyet venni rá azzal a hibaüzenettel, hogy már elment. Megvettem a következőre, ami szintén késésben volt, de az előző hamarabb ért oda, mint a következő menetrend szerint érr volna, így a jegy érvényessége még nem kezdődött el, de amúgy a 10%-os viszonylati szabály miatt jó lett volna, ha a kezdő időpontot én állíthattam volna be. Kalauz nem jöt. Én kifizetzem a jegy árát, szóval nem érzem magam bűnösnek.
2020. jún. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!