Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Szerintetek hol, hogyan és...

Szerintetek hol, hogyan és minek fut az m2-es metró olyan sokáig a Blaha és az Astoria között, amikor e két pont közti hossz a teljes metrószerelvény 2, max. 3x-rosa :-)?

Figyelt kérdés
2020. aug. 14. 23:45
 1/3 anonim ***** válasza:
49%
Haha, ugyanezen gondolkodtam én is mindig a 4-esen, söt idönként számoltam a másodperceket a megállók közt. Ott ugye a Móricz és az Újbuda központ között van kb. 100 méter. Gondolom lassabban megy ilyenkor a szerelvény, mint a hosszabb megállók közt.
2020. aug. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Blaha-Astoria távolság ~840m. Fizika, talán 6-7. osztály: 50km/h = (kb) 14m/s. Tehát a 840m-hez kb 60mp kell. (Az M2 max sebessége 70km/h, átlagsebessége valahol 50km/h körül lehet).

Móricz-Újbuda: 390m. De itt tényleg el sem indul, már áll is meg. Na ez tényleg megvan ~20-25mp alatt, mert kicsit gyorsabb is. (M4 max sebessége 80km/h, átlagsebessége valahol 55-60 körül lehet)

2020. aug. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azért, mert ott spórolás miatt lovakat kötnek a szerelvény elé.
2020. aug. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!