Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Megéri hazamenni?

Megéri hazamenni?

Figyelt kérdés
Angliában élek és tervezek hazaköltözni de nem tudom pontosan, hogy mikor tegyem. Elképzeléseim vannak ugyan (Januárban), de jelen esetben tanácstalan vagyok. A Covid miatt minden korlátozva van és nem akarok kiadni 60ezer+ FT-ot csakmert 2héttel hamarabb szabadulnék otthonról. Valakivel történt hasonló eset? Esetleg egyéb más információk?

2020. szept. 9. 11:40
1 2
 1/11 D. Brasco ***** válasza:
84%
Milyen egyeb mas infot varsz,egy olyan vilagban/helyzetben ahol jelenleg minden naprol napra valtozik
2020. szept. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%

Azt te tudod, hogy Angliaban Covid ellenere van-e munkad. A virushelyzet egy even belul biztos, hogy kiszamithatatlan marad. Magyarorszagon var rad lakas es allas? Es mas kerdes, az ottani fizetes mellett nem halnal ehen?

Mert ha az amugy felhaborito modon fizetos teszt ara foldhozvag, nagyon nem mindegy.

2020. szept. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

"Megéri hazamenni?"


Nem.

Nem tudom, mit dolgozol kint, de előtte jó lenne, ha ismerősöktől tájékozódnál az itteni helyzetről, mert lehet, nagy meglepetés fog érni, amikor itthon a kinti fizetésed harmadát/negyedét fogod keresni - ha egyáltalán lesz munkád...

Van hova hazajönni vagy albérletezés lesz belőle?

2020. szept. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
2-es vagyok. Ottani fizetesen a magyarorszagit ertettem.
2020. szept. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Egy ilyen kérdésben szerintem pont a teszt vagy a két hét karantén a legkevésbé mérvadó, engem legalábbis egyik sem befolyásolna, ez egy hosszú távra szóló döntés. Az, hogy "megéri"-e, leginkább attól függ, hogy milyen lehetőségeid lennének itthon, elsősorban lakhatás és munkahely tekintetében. Te tudod, mi a szakmád vagy milyen területen szeretnél elhelyezkedni, de "majd csak akad valami" alapon én most nem jönnék haza. Azt is kalkuláld bele, hogy ha megbánnád, pár év múlva a brexit miatt sokkal nehezebbé válna a visszaköltözés.
2020. szept. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%
A 60000 Ft kb kétnapi munkád odakint. Ne ezen rugózz, hanem a jövődön, ami itthon nincs!
2020. szept. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Tényleg nem fogom sosem megérteni a kérdésedet. Elmentél egy olyan országba, ahol mosogatóként másfélszer annyit keresel, mint magyarországon egy tanár. Valószínűleg dolgoztál odakünn, mert éltél ott egy ideig. Olvastál újságot, néztél tévét.

Esetleg hallottál arról, mi történt idehaza ceu-val, akadémiával, jelenleg szfe-val.

Képes vagy kiszámolni, mennit kapsz odakinn, meg mennyiért robotolsz, ha hazatérsz.

A hatvanezres teszt árát is pontosan érted.

Ahogyan az előttem szólók mondták, ezt a pénzt másfél napő alatt odakünn bevásrló kocsi tologatással keresed meg.

Már csak azt nem értem, mit csinálsz egész nap.

2020. szept. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva csak felkelek, dolgozok, zuhanyzok, eszek, alszok. kb ennyiből áll ki egy napom. Magyarországon van mindenem amúgy csak munka nincs.
2020. szept. 11. 19:31
 9/11 anonim ***** válasza:

Azt ugyebár még mindig nem tudjuk, hogy milyen végzettséged/képzettséged van... Mert nagyon nem mindegy.


"Magyarországon van mindenem amúgy csak munka nincs."


Aha... És akkor miből fogsz élni? Ha van is félretett pénzed, az hamar elfogy. Tudod az itthoni árakat és fizetéseket?

2020. szept. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

találkozz ottani magyarokkal, ha hiányzik.

akkor gyere vissza, ha van annyi megtakarításod, amiből minimum 2-3 évig gond nélkül megélsz.

itt most kvára felmentek az árak. mesteri előadóművész diplomával keresek havi 150000-et, teljes munkaidő.

szóval, ne a teszten problémázz.

azonkívül mindenki idegbeteg és pökhendi, kicsit élhetetlen a hely.

2020. szept. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!