Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Világszinten mennyire számít...

Világszinten mennyire számít egyedinek / értékesnek Szeged szecessziós építészete?

Figyelt kérdés
Véleményem szerint, ha pl. a Reök-palota egy híresebb városban, mondjuk Barcelonában állna, akkor sokkal híresebb lenne világszinten, mert egyébként egy építészetileg nagyon értékes épületről van szó.

2020. okt. 14. 13:01
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Így van
2020. okt. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az, de egyébként nem kell Barcelonáig menni, szvsz az is elég lenne, ha Budapesten lenne, biztos sokkal nagyobb hírneve lenne.
2020. okt. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ez azért szomorú kicsit. Én magam nem vagyok szegedi, sőt igazából semmi közöm nincs a városhoz, éppen ezért teljesen véletlenül fedeztem fel, hogy mennyi sok szép szecessziós épület van a városban. Az új zsinagóga például egészen elképesztő. Szomorú, hogy ezek a szépségek nemhogy európai, de még hazai szinten se különösebben ismertek.
2020. okt. 15. 00:12
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én szegedi vagyok, és én szépnek találom őket, de nem véletlen, hogy a Dóm, a Múzeum, a Kárász utca, az Alsóvárosi Templom alkotják a város "arcát". A belváros eklektikus, elég kicsi, a szecessziós épületek elég elszórtan helyezkednek el, és nem (elég) monumentálisak. A város építészete olyan, mint amilyet egy átlagos európai városban látunk, és éppen ezért tud nehezen kiemelkedni, ezért nem ismert. Az árvíz után lebontották az erődöt (vagyis a javát), ami ma az egyetlen kiemelkedő, Európában is egyedi építészeti emléke lenne a városnak. Hiába erőlködik így a polgármester a turizmussal, ha Gyulára csak a vár miatt több turista megy.
2020. okt. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!