Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Turisztikailag miért rangosabb...

Turisztikailag miért rangosabb nyaraló hely a Velencei-tó, a Tisza tóval szemben?

Figyelt kérdés

Szerintem, a Tisza tó sokkal szebb egyébként, és nagyságrendekkel jobb állapotban vannak ott, a kerékpár utak is.

Sokan viszont Velencére voksolnak, mit gondoltok, nektek melyik szimpatikusabb?



2020. dec. 28. 22:37
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Nekem jobban tetszik a Tisza-tó környéke, szebb a környezete, természetközelibb. Turisztikailag vélhetően azért van elmaradva mégis a Velencei-tótól, mert utóbbi Budapesthez, és Balatonhoz is közel esik, gyakorlatilag félúton, éppen emiatt egyre többen ruccannak le oda Budapestről, vagy a környékéről is, mert a Balatonhoz képest közelebb van. Talán fontos szempont az is, hogy a nyugati határhoz is közelebb esik. Ennek ellenére nekem már néplavór, és sokkal inkább a Balcsit szeretem.
2020. dec. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A Tisza-tó jó kirándulóhely, de a strandjai összességében gagyibbak, ez meg sokaknál szempont.
2020. dec. 29. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A Tisza tó 20 éve igazi természeti paradicsom volt.

Mára a gusztustalan motorcsónakos turista mutogatással teljesen eltüntek a madarak.

2020. dec. 29. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert Budapest az ország egyetlen tényleg fontos városa, normális mennyiségű pénzzel, és a Velencei-tó van Budapesthez a legközelebb. A Tisza-tónál meg van annyira rossz a közlekedés, hogy akkor már inkább mennek a népek a Balatonig.
2020. dec. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van 3-asnak. Régebben sokkal nagyobb fílingje volt a Tiszának. De amúgy a Balcsinak is meg a Velencei tónak.

Mi anno rendszeresen jártunk le a Tisza-tóra. Volt motorcsónakunk, oda láncoltad le, ahova akartad. Most már ezt nem lehet, csak kikötőben, ahova egy vagyont kell perkálnod. Persze aki rendszeresen jár le pecázni, vagy csónakázni, annak megéri. Annak idején végig tudtál kocsikázni a töltésen is, jó pecahelyet keresni. Ma már ez sem lehetséges.

Amúgy fürdés szempontjából jobb a Velencei. Tisztább a vize, nincs benne annyi hínár meg sulyom, legalábbis a fürdőrészeken. Abádszalókra jártunk le sokat anno. Fejlődött a hely sokat, de egy Agárdi popstrand szintre soha nem tudna eljutni. Volt ott vízisí oktatás, ha jól tudom, azt is felszámolták.

2020. dec. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Én például sokkal jobban szerettem a "régi jó dolgokat".


Börzsönyön vettem észre, hogy 2-3 év alatt sokszorosára nőtt a "koca túrázók" meg mindenféle "autós kirándulók" népes tábora.


Lett 1-2 felkapott hely, és már a kevésbé felkapottakat is megtalálják. Megépült a 2-es gyorsforgalmi, kihirdették hogy a Börzsöny az érintetlen vadon.


Aztán azóta mindenki oda jár.

2021. jan. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én szeretem a Tisza tavat.

De a három tó közül a vízminősége a leggyatrább.

Utánna a velencei tó, a Balaton a legtisztább.

A strandok is gyengék, nincs wc stb. a Tisza tónál.

Viszont van egy-két jó, és jó árú étterem.

2021. jan. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Amúgy ahogy írják, Budapestről 30 perc a Velencei tó. A Tisza tó 1,5 óra. Ennyi idő alatt pedig elérhető a Balaton középső része is.
2021. jan. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!