Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Szerintetek idén nyáron...

Szerintetek idén nyáron várhatólag már be fog indulni a turizmus? Ti már terveztek valamit az idei nyárra?

Figyelt kérdés
Természetesen ha a pandémiás helyzet valamelyest már lazulni fog, és enyhítenek a szigorításokon is. Nyilván ez az országos oltottsági ráta függvénye lesz. Ti mindenesetre azért reményekdtek abban, hogy idén nyáron már lehet utazásokat tervezni? Én nagyon szeretnék leutazni pl. Balatonfüredre néhány napra a nyár folyamán (és remélhetőleg akkora már ki fognak nyitni a kávézók, az éttermek, és talán már a szállodák). Kiadó panziók mindenesetre gondolom, biztos, hogy lesznek még akkor is, ha nem enyhítenek a szigorításokon.

2021. febr. 4. 09:13
 1/10 anonim válasza:
96%
Szia! Mi mindenféleképpen haza fogunk utazni, ugyanis kint élünk külföldön és már nagyon hiányzik az otthonunk. Szerintem jobb lesz a helyzet mint tavaly nyáron és a vakcina megérkezése után remélem hogy kicsit lazulnak a szigorítások majd. Mi is szeretnénk majd a Balcsira elutazni, igaz voltunk már ott vagy 100-szor, de számunkra megunhatatlan.
2021. febr. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Lazulni fog de még mindig nem lesz az igazi és én arra leszek kíváncsi, hogy kell e majd oltás az utazáshoz
2021. febr. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
43%
a karanten es a teszt marad, legalabb osz kozepeig, ez politika
2021. febr. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

Nem politika ez, hanem kényszerű intézkedés. Fáj ez a mindenkori politikai hatalomnak is, mint ahogyan a gazdaságnak, ezt elhiheted.

Utazást, kirándulásokat sosem tervezek nagyon előre, max pár héttel előtte. Most meg főleg nem. Ha lehet menni, javarészt úgyis belföld lesz, viszont foglalni nem foglalok semmit. Még az őszi lezárások előtt foglaltunk egy hétvégére a barátaimmal szállást. A szállásadó visszamondta, mert kiderült, hogy covidos volt az egyik vendég, és mindent fertőtleníteni kellett. Aztán meg pont bevezették a korlátozásokat, és nem lehetett menni. A szállásadó közölte, hogy nem adja vissza a pénzt, majd későbbi időpontban (áprilisig) felhasználhatjuk a foglalást. Csakhogy áprilisban még biztos nem lehet menni, úgyhogy örülhetünk, ha nem bukjuk a pénzt, mert visszaadni jelen helyzetben aligha tudja/akarja majd. A franc se tudja, hány utazási iroda, szálloda, szállás csődöl be addig, én most előre nem foglalnék, csak akkor, ha ingyenes.

2021. febr. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
18%
Idén inkább nem. Családdal külföldöt nem akarjuk elkezdeni tervezni, párommal pedig megbeszéltük, hogy jövőre 2x megyünk.
2021. febr. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
25%

Nem fog. Eleve az oltas oszre fejezodik be a legkorabban kezdo UK-ban. Tavaly nyaron a feloldasok alatt az emberek teljesen elfeledkeztek az elemi szabalyokrol, ezutan lett rosszabb minden.

Nemcsak az emberek beoltasa szamit, hanem a virus jelenlete. Nyarig nem eltunik, hanem mutalodik.

2021. febr. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
6: Az nem úgy van, hogy minden ország csak akkor nyit, ha már minden élő polgár be van oltva. Hanem ha elértek egy bizonyos százalékot, ami a legtöbb ország esetében a 60.
2021. febr. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
97%
Nyárig a nyuggereket jó eséllyel be tudják oltani. Akkor már talán elég alacsony lesz a halálozási arány ahhoz, hogy a gazdasági szempontok elsőbbséget élvezzenek.
2021. febr. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért lett lepontozva a 7-esem? Talán nem így van?
2021. febr. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én év végéig érvényes utalvány adtam és kaptam is ajándékba, szóval tervezünk is nyaralni belföldön, meg nyitva is áll a lehetősége a későbbre csúsztatásnak. Hamarosan foglalok is, aztán ha nem dől be az ily módon meghitelezett hotel, megyünk. (Feltételezve azt, hogy legalább maszkban, távolságot tartva folyosón, étkezéseknél már lehet turisztikai cèllal szállást kivenni.)
2021. febr. 5. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!