Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A turistáknak hány napra...

A turistáknak hány napra elegendő látnivalót kínál Budapest?

Figyelt kérdés
2021. febr. 26. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:
15%
Kb 3-4 ora nem nap.
2021. febr. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%

Ez annyiban igaz, hogy a látnivalók nagyobb része kívülről érdekes inkább. Meg most amúgy is minden zárva van.

Szerintem egy 3 napot azért el lehet tölteni. Többet is, de az már egyénfüggő - aki sose járt nagyvárosban nyilván több izgalmat talál, mint aki már a fél világot beutazta.

2021. febr. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
16%
Annyi időre elegendő, amennyi idő alatt megvan az átszállás, vagy amennyi idő alatt átrepül a város felett az utasszállító repülőgép.
2021. febr. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 molnarmarcell21 ***** válasza:
91%
Teljesen egyénfüggő. Egy külföldi, akit érdekel a magyar kultúra, heteket-hónapokat is el tudna itt lenni, egy véletlenül idevetődő ember meg pár óra alatt végigsétálhat a legfontosabb látnivalókon és közben ebédre ehet egy gulyást.
2021. febr. 27. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Mennyire menne bele a városnézésbe? Lőne egy szelfit a parlament elött és kipipálná vagy bemenne a Budai várba, teljes kört sétálna a Margit szigeten stb?

Ha csak felszínesen akkor ha felül a 2-es villamosra már látta a lényeget. Ha részletesebben (és nem rohanva) akkor 2-3 napot mondanék.

2021. febr. 27. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
96%
Vár és környéke egy nap, pesti oldal legalább egy nap, mellé plusz egy nap romkocsmázás meg gasztró (a budapesti fine dining szerintem világviszonylatban is az egyik legjobb ár/érték arányú), ha kicsit több minden érdekli az embert, akkor nyáron a kínai negyed szerintem remem hely, plusz Sziklakórház, Nagytétényben a szoborpark, meg ezer apróság. Egy átlag turistának szerintem egy három napos hosszú hétvége teljesen jó, akkor egész sokat láthat és rohannia sem kell.
2021. febr. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért még hozzátenném, hogy ha van érdekeltsége a természetben, akkor rengeteg kilátó, geológiai képződmény és csodás hely található Budapesten belül is. Gellérthegyi víztározó, Szemlőhegyi és Pálvölgyi barlang. Vagy "csak" egy János-hegy és a libegő. Gyermekvasút. És ezek csak az "ismertebb" célpontok.
2021. márc. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
69%

Hát azért ezekből világviszonylatban nem biztos hogy mind érdekes. A víztározó meg évente kb egyszer látogatható.

Nem akartam részletekbe menni, de mivel mindenki megtette :), muszáj hozzátennem a Széchenyi Fürdőt. Azt kb sose hagyják ki a turisták. Meg a sétahajózás is népszerű, Budapest Eye, rózsás fagyizó.

2021. márc. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Most ez attól függ kit mi érdekel és mennyi ideje van rá. Van akinek egy hétvége is elég, másnak egy hét, megint másnak egy hónap.


Én 10+ éve lakom Budapesten és még így is találok mindig látnivalót, megnéznivalót.

2021. márc. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!