Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Milyen város Szombathely?...

Milyen város Szombathely? Szerettek ott lakni?

Figyelt kérdés

Költözni szeretnénk. Most Budapest környékén lakunk. Tudom hogy volt ilyen kérdés, de régebbit találtam.


Az érdekelne hogy milyenek az emberek, a biztonság, vásárlási lehetőségek, közlekedés, stb.

Melyik része 'rossz' a városnak?

Milyen a tömegközlekedés? Miket szoktatok csinálni?

A város melyik részén nem érdemes lakást venni?

Lehet-e biciklizni? :)


Nem vagyunk nagy bulizósak a párommal, ha nincs szórakozóhely az sem baj.


Minden vélemény érdekel.

Tudom hogy nem Budapest, számítuk rá hogy minden szempontból más hely lesz, de sosem jártunk még arra. Köszönöm a válaszokat :)



2021. márc. 17. 05:19
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Én nem ott lakom de tavaly novemberben turáztam többet a környéken és többször is atmentem rajta. Nagyon kulturált város, és szerintem munka is akad. Vas megye is szerintem egyike a legélhetőbb megyéknek.
2021. márc. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Pesthez képest elég nagy lesz a kontraszt.

Közbiztonság jó, biciklizni lkehet, sok külön bicikliút is van a városon belül/kívül. Sportolási lehetőség szintén nagy.

Tömegközlekedés anynira nem jó, vidéki városokat nézve átlagos a helyzet. A parkolás ami borzasztó, kevés hely van és mindig gondot okoz parkolóhelyet találni.

A belváros kifejezetten szép, de lakást inkább a város peremén vennék.

2021. márc. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Miért a peremén? A központi rész milyen?
2021. márc. 17. 13:01
 4/10 anonim ***** válasza:
36%
Szombathelyen csak Szombaton lehet jó az élet,a hét további napjain nem.
2021. márc. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
A centrum elég zajos, a peremen nyugosabb lenne, persze attól függ ki mit akar, családi ház kerttel vagy egy sima lakás a belvárosban, ahonnét minden könnyen elérhető.
2021. márc. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

Gyönyörű és nyugodt. Gyongyoshermant ajánlom édesanyám anyukája is onnan szarmazott a harangláb mellől. :)

Minden alkalommal, amikor Szombathelyen járok meglepodok, hogy milyen gyönyörű és nyugodt. :D

2021. márc. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

"alkalmas -e egy ilyen világvégi putri életvitelszerű tartózkodásra"

Tovább nem nagyon olvastam, szégyelld el magad.

- Egy szombathelyi.

2021. márc. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%
Itt biztos hiteles választ fogsz kapni, miután a helyi lakos negatív véleményét törölték, a Fő téren végigbicikliző turisták ömlengését pedig nem :-D
2021. márc. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
86%
Én Vas megyei vagyok, szerintem nagyon jó hely.
2021. márc. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
76%

Én szombathelyi vagyok.

Szerintem a város biztonságosnak mondható. Persze megvannak azok a helyek, ahol éjszaka egyedül nem szívesen sétál az ember. Ilyen pl. A Rohonci út. Szerintem ott ne vegyetek lakást. Vásárlási lehetőségek jók, sok bolt van. Tesco, Lidl, Penny, Aldi, Spar, Metró. Ruhabolt is egész sok van. A buszok változó, hogy milyen gyakorisággal mennek, de kb mindenhova eljuthatsz a városon belül velük. Sok park van, éttermek, kávézók. Biciklizni gyakran szoktam, sok helyen van bicikli út. A Csónakázó tó nagyon szép, a Parkerdőbe meg bármikor el lehet menni kirándulni, sütögetni. Télen, ha nincs elég hó szoktak egy dombra műhavat fújni, ott lehet szánkózni. Van egy korcsolyapálya is. Fedett uszodánk is egész jó, amióta felújították.

2021. márc. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!