Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Mik a tapasztalataitok Hollókő...

Mik a tapasztalataitok Hollókővel?

Figyelt kérdés
Egy nap alatt bejárható utazással? Milyen múzeumok vannak arra? Éttermekkel tapasztalatok? Persze nyáron mennék ha minden újraindul :)

2021. ápr. 2. 14:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Évekkel ezelőtt jártam arra. Nagyon tetszett, jó a hangulata, de egész pici maga a falu. Fel lehet menni a várromhoz, meg sétálhatsz az erdőben, de ha csak megnézni akarod, arra elég egy nap. Az "utazással" részhez nem tudok hozzászólni, mivel nem tudom, honnan mész :) Étteremből kevés van, azok jók, viszont megdöbbentően korán zártak abban az időben, ezt ellenőrizd indulás előtt.
2021. ápr. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
Étteremre nem emlékszem, de a vár és maga a falu nagyon szép, jót lehet ott sétálni.
2021. ápr. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Hogy egy nap alatt megjárható-e utazással, az függ az indulás helyètől és a közlekedési eszköztöl. Autóval szinte bárhonnan az országból megoldható, tömegközlekedéssel Budapest környékéről sima ügy, míg mondjuk Lenti mellől meg esélytelen.


Éttermek tekintetében szűkös, de jó minőségű a kínálat. Mi a nagymezőpusztai Bableves csárdában voltunk tavaly, ennél átlagosabb hely nem sok van az országban.


Helyben a falu felfedezésére érdemes akár 1,5-2 órát rászánni, beleértve a vár megtekintését és szuvenírek vásárlását is. De ha a közelben jársz, én nem hagynám ki a szécsényi kastélyt vagy Garábot sem.

2021. ápr. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen, bocsánat, budapesti vagyok.
2021. ápr. 2. 15:55
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Haha, mi is a Bableves csárdában ettünk pár éve. Akkor elég sokan volak.


Amúgy annyit tudok mondani, mint a többiek, ha esetleg mindenhová bemész, és meg ráérősen meg is ebédelsz, akkor is nagyon max 4-5 óra. Személy szerint a Tepke kilátót tudom még ajánlani a közelben.

2021. ápr. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
16%
Nincs Meki.
2021. ápr. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
#6, azt nem bánom egy percig sem :)
2021. ápr. 2. 18:55
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Budapestről mentünk mi is a hollőkői farsangi mulatságot megnézni, reggel kb 10-re értünk oda, egy nap alatt mindent kipipáltunk. Végigsétáltuk a falut, megnéztük a farsangi műsort, a várba is felmentünk, ettünk egy gulyásleves egy étterembem, megnéztük az összes múzeumot. Este visszautaztunk.

Minden belefért egy napba, mert igazából egy pici, élő skanzenfalu.

2021. ápr. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy nap alatt bejárhato, Budapestről indulva főleg.
2021. ápr. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Mennyi az utazás? 2-3 óra?
2021. ápr. 2. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!