Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Melyik Magyarország legkisebb...

Melyik Magyarország legkisebb városa? Már amelyet városnak lehet nevezni.

Figyelt kérdés
A Google szerint Pálháza a legkisebb, de azt én nem nevezném városnak, mert 1060 fő lakik benne, tehát majdnem 1000 alatti a lakosság abban a faluban, meg nincs ott lakótelep, meg semmi. Nekem az számít városnak, ahol legalább egy lakótelep van, és minimum 2000 fős lakosságú.

2021. ápr. 10. 21:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Az a település számít városnak, ami várossá van kinevezve.
2021. ápr. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
63%
Én úgy tudom, hogy Visegrád 1840 fővel.
2021. ápr. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Vajon más is úgy gondolkozik, mint te?

A Heves megyei Rózsaszentmártonnak 2019-ben 2002 lakosa volt, és van egy Lakótelep nevű városrésze (mely családi házas övezet). :D Ennek ellenére község szegény.


[link]

Hasonló a helyzet Pétervására esetében is, ez már város besorolású, viszont a Pétervásárai lakótelep amennyire láttam, szintén nem az, amit te keresel.


Záhony a 2019-es listán a 76. város, és ott van lakótelep. Az első 7 város kétezer fő alatt van, így már csak 68-at kell ellenőrizned.

2021. ápr. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Pálháza, akár tetszik, akár nem.
2021. ápr. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy mi számít városnak, nem a te elképzelésedtől függ...
2021. ápr. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

[link]

Tudod népesség szerint is rendezni az adatokat.

2021. ápr. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%

Én értem, mire céloz a kérdező, éveken át röhejes volt, hogy mindent várossá nyilvánítanak, csak kérni kell. Nem véletlen, hogy most hoztak valami törvényt, hogy 10 000 lakos kell hozzá, és ezzel egy időre meg is szűntek a várossá nyilvánítások, mert az ekkorák már mind azok. (Ha jól számolom, a Fidesznek az elmúlt 11 évben hozott értelmes döntéseinek száma ezzel elérte a hármat, és ez több, mint amit kinéztem belőlük.)

Én a 4-6 ezresekre mondanám, hogy ez már megüti a kisváros szintet, az ezalatti az tényleg tiszteletbeli város csak, de ezeken belül is van akkora eltérés, hogy pl. Tokajt városnak érzem, Felsőzsolcát meg nem, pedig utóbbi másfélszer akkora (csak épp annyira közel van Miskolchoz, hogy fölösleges volt ott bármit is kiépíteni, így alvóváros jellege lett).

2021. ápr. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a lakosságszám számít, hanem a település infrastruktújája, fejlettségi szintje. Hány éves település. Mert a község után a nagyközségi státusz dukál. A mi községünk 3300 fő, de nem is érdemelné ki a városi rangot, mert itt nem sok minden van, főleg egy nagyváros közelsége miatt. Erdőkertes meg ha jól tudom a legnépesebb község a 8000 fős lakosságával.
2021. ápr. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
7 Igen tényleg, 2015- ben hozta a kormány azt a rendeletet, hogy a városi rangra emelésnek népesség szerint meg kell haladnia a 10 ezer főt. De persze mást is. Itt leírják. [link]
2021. ápr. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván van az, hogy mi hivatalosan város, és mi az, amit annak tekintük, tekintve hogy lassan minden második fat városnak nevezik. Csakhogy utóbbi szubjektiv, ezért nem lehet rá válaszolni.


Nálam amúgy kb.:

10-100 ezer kisváros

100-300 ezer közepes város

300 ezer felett nagyváros


De függ az infrastruktúrától, a település szerepétől, városképétől, ha van neki, valamint hagyományaitól. Pl. az Alföldön vannaj 10-20 ezres tanyaközpontból lett tioikus nagyközség jellegű települések, amelyeket várossá nyilvánítottak. Ezzel szemben pl. Szentgotthárd nincs 10 ezres, de kisváros jellege van. Vagy Vasvár, amelyik történelmi város volt, majd utólag kapta vissza a város rsngját, pedig már 5 ezredln sem laknak ott. Zirc is kisvárosias jellegű.

2021. ápr. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!