Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Magyarországon belül melyik...

Magyarországon belül melyik faluba érdemes költözni ha távol akarok maradni a nagy város borzadájaitól?

Figyelt kérdés

Egész életemben fővárosi voltam sajnos.

Kiskoromban voltam falun ahol nagyon szerettem lenni de oda is csak a nyári szünetekben mentünk és ott sokkal jobban éreztem magam mint itt de az nem játszik mert arra a községbe pontosabban lehet mondani hogy kihalt ha nem nyár van, még nyáron is kihaltság érzet van néha.

Olyan falut keresnék ahol azért van élet, vannak kisboltok, nem annyira kihalt. És ott falun belül is lehet keresni akár kisebb munkákat és persze van azért tömegközlekedés is valamilyen szinten.

Több falut is felsorolhattok, akár aki odavalósi és tudna mesélni róla.

Adott a kérdés így csak arra válaszoljatok.



2021. jún. 21. 19:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Prügy,jó hely színes a lakosság,jók a programok.
2021. jún. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagykovácsi
2021. jún. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
45%

Esetleg csomagolni ne segítsünk? Persze szigorúan csak ingyen és a kocsit is mi visszük.


Olyan általánosságokban fogalmazol, hogy értelmetlen hosszan válaszolni, mert úgyse gondolod ezt az egészet túl komolyan. Mit jelent az, hogy legyen tömegközlekedés valamilyen szinten? Buszok a környékbeli nagyobb településekre nyilván mindenhol van, csak más kérdés, hogy neked napi 2 vagy 23 járatpár-e az elvárásod. Egyébként igazán eldugott, nem agglomerációs környéken lakni úgy, hogy nem vezetsz kb. öngyilkosság az unaloműzés és munkalehetőségek szempontjából. Csak a nyugdíjasok, gyerekek és a mélyszegénységben élők nem vezetnek.


Az, hogy van minimum 2 kisbolt még messze nem az "élettel" egyenlő. Ahol meg ez mind-mind együttesen megvan, étteremmel, kulturális eseményekkel, azok már most felkapott, jómódú üdülőközségek magas árakkal, főleg a Dunakanyarban, Balaton-felvidéken, Őrségben.


Nyisd meg a Google Mapset, ismerkedj a Street View-val és látogasd meg személyesen a szimpatikus környékeket egy-egy körutazás keretében. Aztán ha valami nagyon megtetszik, akkor menj vissza még háromszor, mielőtt döntesz.

2021. jún. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

mert úgyse gondolod ezt az egészet túl komolyan.

te ismersz engem esetleg személyesen vagy mi alapján ítélkezel?

érdekes többiek tudtak puffogás nélkül adni választ...

2021. jún. 21. 20:20
 5/19 anonim ***** válasza:
68%

Tehát bárhová elköltöznél, ahol vannak kisboltok? :-D

Akkor tudok számodra úgy másfél-kétezer falut.... :)))

2021. jún. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

5.figyue nem akarok veled vitázni ahhoz unalmas vagy..

többiek válszát köszönöm ha van még aki így tud válaszolni nyugodtan.:)

2021. jún. 21. 20:36
 7/19 anonim ***** válasza:
83%

"érdekes többiek tudtak puffogás nélkül adni választ..."


Az első egy borsodi cigánygettót javasolt viccből, a másik egy olyan agglomerációs települést, ami ugyan megfelelne az elvárásaidnak, csak épp a legolcsóbb házak is 80 millióba kerülnek.

2021. jún. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
ok
2021. jún. 21. 20:45
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Hatvan környékén nézelődj.

Bár a kisváros szerintem az üzletek miatt jobb lenne neked.

Hort például ahhoz képest hogy falu elég jó a közlekedése,mert Eger Gyöngyös Hatvan Pest útvonalon fekszik.

Az ilyen gyakori busz közlekedés nem jellemző falvakra.

2021. jún. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
kisváros is megfelelne :)
2021. jún. 21. 21:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!