Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Hintóval/lovaskocsival át...

Hintóval/lovaskocsival át lehet utazni a Bükk autós forgalom elől lezárt részein, akár "gyakra(bba)n" is? Ha igen, kell ehhez engedély a Bükki Nemzeti Park Igazgatóságától? Ha megadják milyen feltételeknek kell megfelelni? Igaz ezt kevesen tudhatják.

Figyelt kérdés

Olyanok válaszát várom, akik tudják a választ, vagy hozzászólásukkal segítenének, hogy ha szükséges ló vontatta járműre is egy engedély ezeken az elzárt utakon, akkor meg is kapjuk idővel - a feltételek maradéktalan teljesítése mellett természetesen (de ez utóbbi már a mi feladatunk lesz).


(Ha esetleg előtte érdemes csatlakozni alkalmi önkéntesként, vagy hobbystaként egy-egy természetjáró, vagy faj/fajtavédő és/vagy megfigyelő, vagy bármilyen más egyéb hasonló szervezethez, ez sem akadály, megléphető dolog számunkra, ha ez segít.)


<<>>


A gyakra(bba)n hozzávetőlegesen annyit tenne/tesz e kiírásnál, hogy nem naponta - de hetente egyszer, vagy esetleg kétszer kb. Mikor hogy.


Ha pedig néha rákényszerülnének a természetjáró utasok, hogy (forgalomtól nem lezárt) műúton utazzanak, megfelelő, sőt attól is jobb/erősebb kivilágítással közlekedne a fogat - főleg hátul (piros lámpák, tartalékokkal), hogy minden esetben jól látszódjon a lassú jármű!

Ez természetes nálunk mindig.



2021. jún. 22. 22:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem mindegy, hogy ez valami üzleti cél érdekében történne, vagy más miatt.
2021. jún. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Miért nem írsz mobilon a Bükki Nemzeti Parknak. Vagy telefonon is keresheted. A forrást keresd ilyen infó ügyében, ne a gyk-t.


[link]

2021. jún. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

* Miért nem írsz a Bükki Nemzeti Parknak.


Bocsánat csak két mondat kezdés, a mobilra azt akartam írni, hogy kereshetők mobilon is, de rájöttem, hogy vezetékes telefonuk van, ott a link.

2021. jún. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Első: semmiképp nem üzleti. Természetbarátok vagyunk mind! :) Ha a mgam nevében kell nyilatkoznom, akkor pedig kiváltképp.


Második: köszönöm, ezt fogom tenni. Úgy gondoltam - feltételeztem -, hogy esetleg innen tudja valaki, hogy a lezárt részeken csak a robbanómotoros közlekedési eszközök vannak kitiltva, netalán minden (vagy rosszabb esetben mindenki) más is.

2021. jún. 23. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!