Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A MÁV járatain kizárhatnak-e...

A MÁV járatain kizárhatnak-e az utazásból csupán azért, mert figyelmetlenségből nem váltottam kerékpárra helyjegyet és a vonaton már így is a megengedettnél több kerékpár szállítanak?

Figyelt kérdés
Balaton IC, legfeljebb 8 kerékpárt szállíthat, kb. kétszer több volt belőle fenn. A jegyellenőr közvetlenül ledobott a vonatról, mert a saját biciklimre nem vettem az Elvira hibája miatt jegyet interneten. A MÁV szabályzata szerint ilyenkor pótdíjat kellene fizetnem, de ennek a lehetősége fel sem merült. Helyette a rendőrséggel való fenyegetőzést kaptam.

2021. júl. 10. 22:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
1%
Most kerekparozol, vagy vonatozol? :))) Mivan? :)))
2021. júl. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kerékpárt szállítok vonaton. Nem ördögtől való dolgok, különösen, ha Balatonra megy az ember. Budapesten felszáll, Balatonnál leszáll, és ott pedig bringázgat.
2021. júl. 10. 22:51
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

"az Elvira hibája miatt jegyet interneten"

miféle hiba ez?

ha tényleg hiba akkor azt jelentsd be!

Igen, kizárhat sajnos.

pár emberrel jófejvolt, hogy felengedte a kerékpárjaikat, de te meg már nem voltál elég szerencsés. Jártam én is így, engem már fel sem engedtek.


1-3 jeletve, temélem törlik. Kezd elegem lenni a nyári szünetből, remélem a kis csitri trollok minél előbb visszamennek suliba és nem itt töltik az idejüket!

2021. júl. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

1,3 menjen a picsába, nem erről szólt a kérdés. Nyilván nem fog mindenki többszáz kilométereket unalmas tájakon bringázni, hogy aztán már jártányi ereje ne maradjon ott tekerni, ahol igazán látványos környezetben tehetné.


Kérdező, mivel a vonaton ezek szerint technikailag nem volt már biztonságos kerékpárszállításra lehetőség, ezért tök jogos az utazásból kizárás. Természetesen nem segít, ha eleve nincs is módod a jegyértékesítő rendszer hibája miatt bringahelyjegyet venni, de ettől még tekints erre inkább egyfajta biztonsági kérdésként: a rögzítetlen kerékpár csúnya sérüléseket tud okozni már egy vészfékezés esetén is, nemhogy egy esetleges balesetnél. (És épp ezért nagyon helytelen , hogy már eleve jóval több bringa volt a vonaton, mint a megengedett.)

2021. júl. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Esetleg meg tudja nekem mondani valaki, hogy az erre vonatkozó szabályok hol találhatóak? Kerestem a MÁV üzletszabályzatában, de nem jártam sikerrel.
2021. júl. 11. 08:14
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
MÁV-Startnál keresgélj! a MÁV az teljesen más cég :D
2021. júl. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%
Igazából téged nem hajlíthat le a vonatról, viszont a kerékpárodat igen. De ez csak elméleti különbség, hiszen biztos nem akarsz a kerékpárod nélkül utazni.
2021. júl. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen, minden további nélkül. Mint írod, a megengedettnél TÖBB kerékpár volt.

Mi a kérdés?

2021. júl. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Engem már ezért is leszállították,mert a jegy amit vettem egy órával később induló vonatra szólt. De a jegyre rá volt írva hogy 24 óráig fel lehet használni.

Egyszer pedig a jarvany ideje alatt utaztam ,maszk ugye kötelező volt.

Mögöttem 3 ci.go uzatzott. Buszon évesek, rossz arcok. Nem volt rajtuk maszk és kapaszkodjatok meg jegy se (!) A kalauz néni kedves volt velük,pedig nagyon rossz arcok vtak, és felajánlotta meg azt is,hogy Online gyorsan vegyenek jegyet. Amit végüle se csekkolt ,H tényleg megvettèk e.

2021. júl. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
90%
A MÁV aktívabban is támogathatná a kétszeresen is környezetvédő egyéneket. Mao.-on még így is kevés a kerékpáros,értelmesebb helyeken ezt hogy oldjàk meg... talán több hellyel a bringáknak,nem?
2021. aug. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!