Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Budapest milyen kaliberű...

Budapest milyen kaliberű városnak számít turisztikai szinten és a látnivalók, attrakciók mennyisége, minősége terén?

Figyelt kérdés

2021. aug. 28. 20:19
A kérdező szavazást indított:
Világszinten kiemelkedő város
Európai szinten kiemelkedő város
Regionálisan, azaz közép-kelet európai szinten kiemelkedő város
Teljesen átlagos európai város, látnivalókkal, de nincs semmi extra, semmi különlegesség, semmi kihagyhatatlan
Turizmus szempontjából nem túl érdekes város
Turizmus szempontjából teljesen hanyagolható, egyáltalán nem érdekes város
29 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
27%

Egy Európán belül kiemelkedő város nem tud világszinten nem az lenni.


Olyan átlagos másodvonalas, látnivalókban mondjuk Lisszabon, Brüsszel, Szentpétervár képviselnek hasonló potenciált. Persze a turisták száma messze nem csak ezen múlik.

2021. aug. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Szentpétervár bőven az élvonalba tartozik.
2021. aug. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
43%
Azzal nincs gond. Gyonyoru varos, nem mos, hanem regota retkes, lehuzas, undok, mogorva, bunko kiszolgalas es sehol nem latott nyomor lathatosaga.
2021. aug. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Budapest európai szinten kiemelkedő, de 3-as, ezt az érvelést nem értem.

Budapest pont ugyanolyan koszos, és a nyomort is fel lehet fedezni nem egy helyen (de ez majdnem minden nagyvárosban így van).

A belsőbb városrészek viszont gyönyörűek, rengeteg látnivaló van. Elég csak a Várnegyedre gondolni, ami csak egy a sokból. Turistaként meg nem kell elmenni a nyomornegyedbe. Én is voltam Szentpéterváron, kosz volt, de nyomort nem láttam.

2021. aug. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezt a skálát nehéz értelmeznem. Gondolom Európában kiemelkedő London, Párizs, Róma, Barcelona stb - de ezek valóban világviszonylatban is kiemelkedőek. A regionálisan kiemelkedőbe mindenképp benne van Budapest, de ettől még valóban Európa szinten is bőven érdemes megnézni.
2021. aug. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
63%

Az a baj, hogy ez hogy "a látnivalók, attrakciók mennyisége, minősége" egy elég szubjektív dolog. Mert kinek mi számít attrakciónak?

Dubaj valószínűleg kiemeltebb és nagyobb kaliberű turisztikai szinten, mint mondjuk Avignon (ami nem is főváros, hanem csak egy alig 100 ezres relatíve kisváros), mégis Avignont én látnivalók, attrakciók terén sokkal minőségibbnek és mennyiségileg is magasan jobbnak tartom.

2021. aug. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!