Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Megéri Magyarországra költözni?

Megéri Magyarországra költözni?

Figyelt kérdés

Vajdaságból költöztünk 2 éve a barátommal Ausztriába,mert jó munkalehetőséget kapott. Én jelenleg pénztárosként dolgozom.

Sajnos nehezen tudok beilleszkedni,utálom a németet,félek munkába menni,rosszul alszom.

Rengeteg a bevándorló es az ijesztő alak. Nem találom a helyem itt. Ha lehet,ki sem megyek az utcára. Azon gondolkodtunk,meg-e érné Magyarországra költözni,egy szép kis környékre,ahol később családot alapíthatunk? A barátom saját vállalkozást nyitna,ő víz-gáz-fűtés szerelő. Kifejtenétek a véleményeteket? Előtte nem éltünk Magyarországon még sosem. Előre is köszönöm a válaszaitokat.



2021. okt. 19. 08:55
1 2 3
 1/23 D. Brasco ***** válasza:
87%
El nem tudom képzelni,hol élhettek auszttiában ahol annyira rossz a környék,hogy te ki sem mersz lépni az utcára?!Gondolom Bécsről lesz szó,de csak hogy képben legyél azt a helyet nem egyszer valasztották már európa legélhetőbb városává......szóval a probléma a te keszülékedben lesz
2021. okt. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Nem a nem merekről van szó,csak egyszerűen nincs kedvem,mert nem szeretem.

A nem mereket a munkára értem.

És idén már a top 10-be se jutott be Bécs,hogy képben legyél.

2021. okt. 19. 09:29
 3/23 D. Brasco ***** válasza:
82%
Ha valamihez nincs kedved vagy nem tetszik,miért nem ezt mondod?!?Minek kell akkor ez az ócska mellébeszélés,hogy a rengeteg bevándorló meg ijesztő alak.......
2021. okt. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Istenem,csak leírtam a gondolataim ,problémáim és véleményeket kértem,kifejtésre Magyarországról,illetve,hogy milyen ott az élet,mit gondolnak az ott élők,illetve biztosan akadnak olyanok akik esetleg külföldről hazaköltöztek.

Az ilyen hasonló válaszolók mint te,kíméljenek!

2021. okt. 19. 09:45
 5/23 D. Brasco ***** válasza:
67%
Inkább az ilyen kérdezők kíméljenek minket!
2021. okt. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
95%

Szakmával el lehet boldogulni Magyarországon is. Nyilván osztrák életszínvonal nem lesz nálunk, de ő simán meg fog keresni 2-3 mediánbért (400-600 ezer Ft, vagy több), plusz neked franc tudja mi a foglalkozásod, de helytől munkától áldozathozataloktól függően 160-300 ezret bárki megkereshet.

Nyugati - észak-nyugati országrészt javaslom elsősorban (Szentgotthárd-Sopron-Győr-Tatabánya-Székesfehérvár görbe). Nem csak a nagyvárosokat, hanem kisvárosokat, falvakat is érdemes nézni. Persze jól megválogatva. Kisebbségek uralta falvak-városrészek itt még rosszabbak, mint amiket te leírtál.


Elsőszámú javaslatom inkább az, hogy Ausztrián belül találjatok jobb környéket. Magyarország családalapítás szempontjából POCSÉK. Hiába tűnik szépnek a sok családtámogatás, csak mire mész vele, ha nincs orvos, akihez viheted a gyerekedet, a pedagógus szakma hemzseg a lezüllött alkalmatlan emberektől, stb..? Ha családot akarsz akkor Ausztria sokkal jobb hely. Ott van lehetősége a gyerekednek megvalósítania magát. Magyarországon viszont borítékolható, hogy az élete első 18 éve tele lesz traumákkal, és semmilyen felkészítést nem fog kapni az életre. Nem tud majd rendesen idegennyelvet beszélni, nem tud kutatni, nem tud problémát megoldani, nem ismeri magát, nem akarja a határait feszegetni, nem akar semmit, nem tud semmit, csak túlélni a tanárokat, az osztálytársakat meg a tananyagot. Nincs az a családtámogatás, amivel a normális oktatást pótolni tudod. És ha esetleg valamilyen rendellenességgel születik, akkor azt itt nem fogják normálisan kezelni. Az országot egyszerűen az jellemzi, hogy a jobb képességű szakemberek kivándoroltak, nyugaton dolgoznak. Nálunk csak a gyenge képességűek maradnak, akik többnyire alkalmatlanok a szakmájukra. Igaz ez pl a párod szakmájára is. Ezért is lehet egy jó szakinak bőven átlagbér felett keresnie még itthon is. Orvosoknál magánpraktizálás van, oda lehet menni, aki meg akarja oldani a problémáját, csak győzd kifizetni; pedagógusok pedig egyszerűen elhagyják a pályát, mert nem akarnak éhenhalni. Szakképzetlen munkaerő foglalkozik a gyerekeinkkel majd... ilyenek vannak már, hogy fitnesszedzőt is felvesznek tesitanárnak, aki semmit sem ért a pedagógiához. Egyenes út ahhoz, hogy a rá bízott gyerekek örök életre megutálják a mozgást...

2021. okt. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
38%
Nem fogsz hiányozni, ha nem költözöl Magyarországra!
2021. okt. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
80%

Én is Nyugat-Magyarországot ajánlom: Győr, Veszprém, Székesfehérvár - ezekben a városokban jó a munkalehetőség és magasabb az életszínvonal, mint a keleti szférában, de Ausztriához képest rengeteg a lemaradás.

Én szeretettel fogadlak benneteket. :)

2021. okt. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

6. Köszönöm a kifejtett válaszod!


8. Szintén köszönöm a kedves válaszod!

2021. okt. 19. 11:04
 10/23 anonim ***** válasza:
48%

7. Szerintem nem is Magyarországon lakik :D


Amúgy én Szegedet ajánlanám, onnan könnyebben el tudtok ugrani Vajdaságba, ha kellene hazalátogatni.

2021. okt. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!