Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Most olvasom, hogy a Bord-stúd...

Most olvasom, hogy a Bord-stúdió milyen világsikert aratott a debreceni fürdő megtervezésével. Hogy lehet az, hogy egyre több építészeti díjas épület van, és az mindig pont Debrecenben? (Nemzetközi Iskola, Nagyerdei Stadion, Forest Offices)

Figyelt kérdés

[link]

Nem csapnak nagy palávert, de azért a listát végig olvasva nem semmi egy ilyen mezőnyben egy aranyérem: "Az Aquaticum olyan épületeket előzött meg, mint a közönségdíjat elnyerő dubaji Jövő Múzeuma, a kínai Skyboat, a cambridge-i Paper Store múzeum és a Crystal, a vízszintes felhőkarcoló Csungkingban."



2021. okt. 27. 16:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%

Megpróbálhatnád, hogy nem fidesz-közeli lapok alapján magyarázod a nagyvilágot. Sőt, megpróbálhatnád hogy utazol is mellé.

Hidd el, jobb hellyé válna ez az ország, ha kijönnél abból az ál-valóságból, amit minden idők legeslegrosszabb magyar kormánya elhintett a butaságra rendkívül fogékony vidéki szavazók körében.

2021. okt. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Teszt a "világsiker" helyén kezelésére:


Google nélkül, csak fejből - hallottál életedben bármelyik említett rivális épületről? Na, pont ennyire tartják a nem magyarok is világsikernek a debrecenit :D


Szakmai díjnak jó, de az csak a szakmának jelenthet bármit is.

2021. okt. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1-es: Rengeteget utaztam a Spitzbergáktól Ausztráliáig, Denpasartól New Yorkig 5 földrészen - igaz, hozzád hasonló barommal sehol sem találkoztam!

Egy építészeti alkotás, díj, mégis hogy lehet "fideszes"???

Elmebeteg vagy, ez nem vitás: én nem vagyok rászorulva, hogy Magyarországon bárkinek nyaljam a fenekét, de nem szeretnék veled azonos gittegyletbe tartozni!!! Én nagyon örülök annak, hogy magyar siker született! És igen: nagyon jól tudom, hogy ennek mekkora az értéke egy dubai-i vagy agy csungkingi épülettel versenyeztetve!

Az viszont meggyőződésem, hogy te úgy vonyítottál a témához, hogy nem hogy Dubaiban, de még Debrecenben sem voltál!!!

Élj boldogul.

2021. okt. 27. 23:44
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a cikkben írták: a díjat Kölnben adták át, egy nemzetközi zsűri döntése után...

Tehát az egésznek köze sincs a Fideszhez, meg Soroshoz, meg Gyurcsányhoz, meg Orbánhoz!

Már képtelenek vagyunk pusztán a tényeket nézni, minden hátsó gondolat nélkül?!

Ráadásul az a fürdő valóban piszok jól néz ki, tavasszal megyünk Debrecenbe kipróbálni.

2021. okt. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
A kérdésre válaszolva, azért lehet mert a Bord stúdió egészen kiváló és különleges épületeket is képes tervezni (persze vannak kevésbé sikerült projektjeik is). Az sem titok, hogy kőkeményen fidesz közeli cég, emiatt sorozatosan a fidesz vezetése alatt álló Debrecenben jelentős összegekből valósulhatnak meg az általuk tervezett épületek és ez a magánberuházásokra is igaz (persze kérdés, hogy ott milyen szinten van jelen a közpénz jellegét vesztett pénz). Ma már az a furcsa, ha valaminek a tervezését nem a Bord nyeri el ami Debrecenben közpénzből épül, bár az is elég, ha Kósának köze van a projekthez és akkor akár Hajdúnánáson is lehet).
2021. okt. 31. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, 5-ös!

Szerintem igen látványos épületeket tervezett a Bord, és abban is igazad van, hogy van közte gyenge is: pl. az a nagy ház a DEAC pályánál az erdő szélén - na az szerintem kifejezetten ronda! Viszont az Innovációs Park meg szuperül néz ki.

Lehet, hogy a Bord fogja megtervezni az új debreceni repülőteret is?

2021. okt. 31. 08:31
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A Dóczy parkra gondolsz, igen ez az egyik legkevésbé jól sikerült projektjük, szerintem is kifejezetten ormótlan, ronda, és túlzsúfolt, pedig a látványterveken még ötletesnek tűnt. Az MTK stadionját is nagyon elcseszték szerintem a pálya végén lévő betonfallal, és a debreceni Dósa Nádor teret is sokan bírálják, hogy túl sok a beton és kevés zöld felületet hagytak. Én meglepődnék, ha a reptér új épületét nem a Bord tervezné.
2021. okt. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva a Dósa Nádor téren a látvány-vizijáték zseniális lett, maga a tér a megszokott "díszkő"... A Nagyerdő is jó lett, bár az új Békástavi híd miatt nem lehet csónakázni, hiába ígérték meg!

Nekem a középületei tetszenek. Az elgondolkodtató, hogy Debrecenben mindent a Bordás tervez, ami frekventált és drága...

A Fürdő és a Stadion is szuper lett - és nagyon örülnék, ha az egész repülőtér-felújítást/átalakítást ők terveznék, és semmi esetre sem az, aki a Párizsi Udvart, vagy aki az Igazságügyi negyedet tervezte!

2021. okt. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A Párizsi udvar egy szégyen, a mérhetetlen kapzsiság mintapáldája. A lehető legtöbb lakást, irodát, üzlethelyiséget zsúfolták be, fullra telibeépítették a profit érdekében a rendekezésre álló területet. Mindezt nulla stílussal és nulla ízléseséggel, el nem tudom képzelni kik vesznek ott lakásokat.
2021. okt. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Lehet, hogy a Bord fogja megtervezni az új debreceni repülőteret is?"

Igen, nem volt kérdés, hogy ők viszik ezt is. Pedig egyáltalán nem az övék volt a legjobb pályamű, csak hát a többiek nem voltak eléggé fideszesek.

2022. jún. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!