Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Budapest vagy Kolozsvár...

Budapest vagy Kolozsvár fejlettebb?

Figyelt kérdés
Eltekintve attól hogy Budapest nagyobb és kicsit szebb, melyik a jobb hely? Hol vannak a jobb fizetések, hol van jobb éjszakai élet, hol modernebb az infrastuktúra? Kolozsvárról sok érdekes dolgot hallottam ami miatt nagyon fejlettnek gondoltam. Volt valami olyan is hogy ha 20 gugolást megcsinál az ember akkor kap egy ingyen utazást a helyi buszokon

2021. nov. 23. 08:27
A kérdező szavazást indított:
Budapest 🇭🇺
Kolozsvár 🇹🇩
22 szavazat
 1/8 A kérdező kommentje:
UI: Attól hogy ellenzéki vagy és szerinted Magyarország a világ legalja attól még nem muszáj Kolozsvárra nyomni.
2021. nov. 23. 08:28
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
Érdekes elképzelés az ellenzéki gondolkodásmódról, kicsit mintha szeretnéd egyszerűen látni a dolgokat. A 20 guggolás meg fantasztikus, attól lesz igen fejlett egy város :D
2021. nov. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem felesleges őket összehasonlítani. Nekem mindkettő tetszik. Kolozsvár nagyon jó hely. Pörgős, fiatalos, de sok történelmi látnivaló is van. A közlekedés ott sem zökkenőmentes. De azt leszámítva élhető, jó méretű város.

Én mondjuk egyik városban sem élnék :D A saját városom jobban tetszik mindkettőnél és élhetőbb is.

2021. nov. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Kései Sirató ***** válasza:
62%
Nem jó kategóriában van a kérdés, a HUMOR-ban lenne a helye. :)
2021. nov. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Milyen kérdések nem illenek a humor kategóriába ha ez igen?
2021. nov. 24. 12:20
 6/8 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Kérdező, a humor kategóriába a humoros, vicces kérdések illenek, és azok, amelyek nem viccesek, azok nem.

Ez eléggé vicces, mert egy fővárost hasonlítasz össze egy megyeszékhellyel. Releváns az lenne, ha egy másik fővárossal tennéd. Na, szép napot! :)

2021. nov. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ahogy mondtam: “eltekintve attól hog budapest nagyobb és szebb”

A fizetések és az éjszakai élet egy 600 ezres városban is lehet akkora vagy nagyobb mint egy másfél milliósba

2021. nov. 24. 15:32
 8/8 anonim válasza:
40%

Kolozsváron élek lassan 11 éve, Budapesten csak Erasmus program keretén belül éltem kb fél évig. Ezek alapján azt tudom mondani, hogy inkább Kolozsvár. Nekem Bp túl nagy, túlságosan zsúfolt és kevésbé élhető.

Habár Kolozsvár is egyre kevésbé lesz jó hely mivel az ingatlanárak nagyon elszálltak illetve az egyetemi időszak alatt kifejezetten zsúfolt a város. Ami a fizetéseket illeti, ha nem vagy informatikus a romániai átlagnál nem nagyon sokkal magasabbak a bérek itt sem (az árak viszont jelentősen magasabbak). Ami aa tömegközlekedést illeti, Budapesten sokkal jobb.

2021. nov. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!