Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Magyarországon melyek azok a...

Magyarországon melyek azok a történelmi várak, amiket mindenképpen látnia kell egy magyarnak élete során, annyira gyönyörűek?

Figyelt kérdés

2022. jan. 12. 16:49
 1/6 anonim válasza:
100%
Én sorra látogattam már szinte mindet akkor is ha csak kövek vannak meg belőlük, megéri a legtöbb nagyon szép helyen van, beleéli magát a régmúlt időkbe.
2022. jan. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Mindegyiket érdemes, néhány nagyon jó: Sümeg,Siklós,Füzér,Nagyvázsony stb.
2022. jan. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem is kifejezetten a szépsége miatt: Eger, ami nagyon alap, illetve Visegrád, ami szerintem szebb. Ezen felül nekem legjobban Sirok, Csesznek tetszettek, mert van egyfajta "romosabb" érzet (bár végülis azok). Ami úgy egyben van és nagyon tartalmas program az Gyula, Sümeg és Diósgyőr, ide gyerekekkel is érdemes menni. Viszont a klasszikus érzés a sok felújítás miatt itt jobban elmarad, de az értékéből nem von le. Sok programlehetőség van főszezonban (íjbemutató, állatsimogató, családbarát tárlatvezetés, kézműves programok).Én a kötelezők listájára Szigetvárt tenném történelmi jelentősége miatt és Sárospatakot a Rákóczi múzeum miatt, noha ez utóbbi kettő messze nem a legimpozánsabb várak.


Szubjektív élmény, de Hollókő szerintem abszolút kihagyható. Szigligetre meg kizárólag jó időben érdemes menni, mert egy ködösebb, borongósabb nap az élményt szinte nullára redukálja.

2022. jan. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igazából kinek-mi. Én szerettem mindig is az igazi lepusztult, természet által visszavett, kevésbé járt romokat. De manapság annyi a kiránduló, túrázó, hogy sorbanállás van az erdőben kis túlzással.
2022. jan. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy kisebb várak, például Csókakő is tetszettek nekem, igaz oda túrázni mentem és csak útba esett, úgy csak azért, hogy megnézzem nem mennék oda.


Visegrádi fellegvár szép is, tartalmas is, jó kirándulás köthető hozzá, kiállítása is van.


De például tetszik Drégelyvár is, a környezet miatt. Vagy Salgó vára összekötve Somoskő várával, mert poén, hogy egyikből látod a másikat.

2022. jan. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Sümeg, Füzér, Sárospatak, Sárvár, Siklós, Simontornya, Szigetvár, Gyula, Boldogkőváralja települések várait érdemes csupán a szépségük miatt is felkeresni.
2022. jan. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!