Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A vasút állomáson miért...

SAMpernatural kérdése:

A vasút állomáson miért vannak random mészfoltok a kövön mindenfelé?

Figyelt kérdés

2022. jan. 17. 17:00
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Nem érthető a kérdésed. Teher-, vagy személypályaudvarra gondolsz?

Nem tudom, most mi a szokás, de valamikor a nyitott vagonban szállított ömlesztett árut, pl. szén, "mésszel mérték". Ez azt jelentette, hogy a feladási állomáson lemérték, leöntötték oltott mésszel. Ha az érkezési állomáson a mésztakaró sértetlen, összefüggő volt, akkor vélelmezték, hogy az áru hiánytalanul érkezett meg és nem mérték újra.

Nem tudom, él-e még ez a gyakorlat, ha igen, rakodáskor a föld, beton, stb. meszes lehet.

2022. jan. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Jellemzően ember vagy állat elgázolása után szoktak mésszel fertőtleníteni.
2022. jan. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
36%
#2 Biztos igaz, de ez inkább a síneken lévő mészfoltot indokolja.
2022. jan. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a síneken van és nagyobb kiterjedésű akkor ott valakit elgázolt a vonat és fertőtlenítési céllal meszeltek.

Ha a peron van összepacázva akkor az annak a dolgozónak a hanyagságát mutatja akinek a peronokon lévő felfestések javítása, frissítése a dolga. Sajnos ezek az emberek 4-5 doktori címmel is rendelkezhetnek akár. Nem csoda, hogy olyan munkát végeznek amit látsz. Nem tudnak egy egyenes meghúzni a mésszel, pacáznak, fröcskölnek... igénytelenek.

Van egy iymserősöm aki ilyen munkakörben dolgozik. Jó srác (srác? 63 éves. :D) jóindulatú és dolgos, segít a szomszéd néniknek is, stb de buta mint a tök (elnézést a tököktől!).

2022. jan. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szerintem a 2es válasza lehet ez esetben igaz sajnos, mert a korlát és lefelé a lépcsők is olyanok voltak több helyen.


1es: személypályaudvaron láttam, de teher vonatok is áthaladnak azon az állomáson.

2022. jan. 17. 17:47
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Végülis akár peronon vagy lépcsőn is lehet akkorát esni, vagy balhézni, hogy utána a vérfoltokat mésszel kelljen felitatni. Szóval attól függ, hol láttad pontosan , mi az “kő”, amire hivatkozol: utasforgalmi felület vagy zúzottkő ágyazat a vágányok alatt .
2022. jan. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!