Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Magyarországon van valahol...

Magyarországon van valahol nomád település?

Figyelt kérdés
Régen láttam egy dokumentumfilmet, amiben mutatták, hogy Skandináviában vannak újonnan épített viking települések, ahol úgy élnek az emberek mint a 800-as, 900-as években. Korabeli ruhákat hordanak, nincs elektromos áram stb. Magyarországon van valami ilyesmi lehetőség?

2022. jún. 24. 22:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt ugye tudod, hogy a nomád azt jelenti, hogy helyről helyre vándorló?:D Következésképpen a "nomád település" egy oximoron:D


Egyébként ha jól tudom a krisnások vettek meg még vagy 50 éve egy völgyet. 1 forintért, 100 évre bérbe kapták:D

És ők tulajdonképpen a helyi ámisok, 0 elektromosság, 0 gépesítés, kapálják a földet, asszem gyertyával világítanak, fával tüzelnek. Főzhetsz magadra is, de van közösségi konyha is ahol a közösségnek tett munkáddal fizetsz.


Ha nem lennék GYK függő, már én is odaköltöztem volna:D


Deee lehet oda menni turistaként. Vagy legalábbis régebben lehetett, nagyanyám volt ott még jó régen.



Deeeee van valahol egy ilyen biofalu is. Ott nincsenek a modern vívmányok ellen, de a fő célkitűzése a településnek, hogy önfentartó legyen, szóval mindent helyben termelnek meg a kertjeikben. Kb levizsgáztatnak, hogy alkalmas vagy-e, és utána egész olcsón jutsz ott telekhez. Persze ez is valami halál f*szán lévő zsákfalu. Ettől függetlenül még lehetsz ott programozó home-office-ban, de ez is egy elég szép lelassult vidéki élet sok kertészkedéssel.

2022. jún. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor nem nomád, rosszul fogalmaztam, elnézést. Olyasmire gondoltam mint a Kurultáj event, csak nem pár napos. Krisnásokat nem ismerem, de így kívülállóként elég Jonestown szerű dolognak tűnik. Még azt elfelejtettem hozzáfűzni, hogy csak 1-2 hétre kikapcsolódni szeretnék, nem életvitelszerűen ott lakni.
2022. jún. 24. 23:06
 3/7 anonim ***** válasza:

Ahümm.. hát amit írtam 2 dolog az egyik sem ideiglenesnek van szánva, mindkettőhöz komoly elköteleződést várnak.



Sajnos iylet nem tudok, de azért ha valaki ide írná, én is megköszönném:D

2022. jún. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A nomád falutól gyorsan eljutottunk a Kurultajig, csak most már nem értem, mire is vagy akkor kiváncsi, mert a kettő borzasztó messze áll egymástól.
2022. jún. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A Kurultaj egy vurstli, ha valami olyasmit keresel, anélkül, hogy életüket megunt középvezetők nyekergését kéne hallgatnod arról, hogy mennyivel jobb kecsketejből szappant készíteni, mint marketinges prezentációkat gyártani, akkor ezerszer jobban jársz, ha elzúzol mondjuk Kazahsztánba és egy családnál laksz valami faluban. Áram azért lesz, más nem nagyon és az legalább a hétköznapi valósága embereknek. Sokan jurtában élnek máig. Párszor pár napot laktam ilyen helyeken ott meg Kirgizisztánban, szerintem jó móka és hasonló ahhoz, amit keresel csak igazibb.
2022. jún. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%

Vármegye és főispán már lesz. Panelprogram helyett jöhet a jurtaprogram, Tóth Gabi meg lóbőrgúnyában fog fellépni!


(no politika, értsd a viccet)

2022. jún. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az istvándi cigányok is sátorban laknak.
2022. jún. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!