Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Van olyan közületek aki haza...

Van olyan közületek aki haza akar költözni külföldről?

Figyelt kérdés
Tesóm most tért haza USÁból. Nem tetszett neki a kinti élet. Azt mondta,hogy Európát sokkal jobban szereti. Honvágya is volt,és rájött hogy Magyarország milyen szép hely. Ti ezzel hogy vagytok? Van valakben szándék vagy volt közületek olyan ki hazaköltözött?
2010. szept. 26. 17:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Én Berlinben éltem fél évig, de alig vártam mindig a hónap végét, hogy hazajöhessek (havonta egy hazautat állt a cég). Nekem annyira nem is az ország, hanem a családom, a rokonaim és a barátaim hiányoztak. Ha Ők is ott lettek volna kint, eszem ágában sem lett volna hazajönni.
2010. szept. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Én is hazajöttem Londonbol.. Partyk, magyar csajok, barátok, "balatoni nyár" ezeket nem lehet pénzben kifejezni..
2010. szept. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%

Én nem értem mi hiányzik Magyarországban az embereknek. Én sokszor voltam külföldön, mindig amikor haza kell jönni elsírom magam, persze nem örömömben... eddig minden ország jobban tetszett Magyarországnál. Sajnos mindig haza kell jönnöm, olyan ez mint valami átok. Remélem egyszer megszabadulok tőle.

USÁban ugyan nem voltam még soha, de ennél az is csak jobb lehet. Honvágyam sose volt.

2010. szept. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
isten ments ...... örülök h sikerült eljönnöm (spanyolország)
2010. szept. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, Magyarország gyönyörű, de csak ha jó sok pénze van az embernek :( Bárhol máshol jobban megél az ember! Ez elég szomorú !!
2010. szept. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

Mi Angliában élünk évek óta..Mi is úgy tervezzük,hogy hazamegyünk,mert tényleg sokkal szebb Magyarország..és ott valamiért jobb mint itt kint..

Olyan sokszor kerülget a sírás amikor látom a TV-ben,hogy nyáron milyen jó meleg van,és mennyi kiállítás,búcsú,fesztivál,és egyéb programok vannak, itt meg kint állandóan esik,és hideg van,és alig vannak programok..vagy ha vannak nagyon drágák..(nemrég volt repülő nap ami 1 főre 40 font volt..iszonyú drága)

Egyébként az sem feltétlenül igaz,hogy külföldön tök jól lehet élni..Igen ,ha van egy jó állásod,jó keresettel,és aránylag olcsón bérelsz szállást,akkor elvagy,de nem leszel gazdagabb..De ha otthon is megvan ez ,akkor nincs oka az embernek a panaszra...Azért külföldön mégiscsak egy bevándorló vagy és az is maradsz..

2010. szept. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%
en Olaszorszagban elek,es meg veletlenul sem fordult meg a fejembe hogy haza akarok koltozni. Magyarorszagon egy evbe maximum 20 napot toltok el,de meg az is sok.
2010. okt. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

(En 20 ev Német nyelvterületen eltöltött tanulmányi idö után utan probalok itthon beilleszkedni, a döntésem alapja, hogy "itthon", a családommal egy városban is ki akarom próbálni, és egy bizonyos kor után szinte lehetetlen beilleszkedni, viszont NOba kivándorolni számomra könnyü.)

Persze a "külföldön jobb-e?" kérdésre nincsen "helyes" válasz: minden ember, minden sztori más. Ami nyilvánvaló különbség egy gazdag ország (NO, GB, USA...) és egy közepesen fejlett K-EU ország között, hogy itthon érezhetöen többet kell gürizni, hogy hasonló szinten megéljen az ember. Tudtommal ez a legtöbb társadalmi rétegben így van,de félek, minél lejjebb van valaki, annál rosszabb. Persze ne felejtsük el, tölünk keletebbre még nehezebb!

NOban egy (normális) takarító is megél egy olyan szinten, ami MOn már középosztálynak számít, az állami egészségügy okés, a gyerekeinek is tud egyetemi oktatást (kedvezményes diakhitelt) szerezni, illetve a diákoknak is kevesebbet kell gürizniük, h megéljenek. Ergo a társadalom "vertikális áteresztöképesség"-e magasabb.

Tudtommal ezek a kijelentések pl. GB-re, USA-ra is igazak, bar itt nem (sokat) éltem, és ezen orszagok osztályok szerinti tagoltsága is magasabb mint NO-é.


Hogy mennyire számít "bevándorlónak" az ember, természetesen rettenetesen helyfüggö. Pl. Berlinben, igen elfogadóak az emberek, a magyarok kultúrális különbsége onnan nézve viszonylag mérsékelt, így a legtöbb társadalmi csoportba szerintem igen jól be lehet illeszkedni.

De hogy az ember ettöl teljesen "otthon" érzi-e magát - az természetesen töle magától is függ, mert pl. a németek azert nem magyarok, a gyerekkori élmények sok embert kötnek...

Ennél persze bonyolultabb a dolog, mert az egy dolog, hogy a takarítók társadalmi rétegében teljesen elfogadnak-e vagy nem mint betelepültet, és egy másik kérdés, hogy pl. a politikusok, üzleti vezetök csoportjában ez milyen mértékü, hiszen "nem jártál az Etonba", más az akcentusod, viselkedésed, témáid... (p. az Angol felsöbb osztályokban talán a krikettröl illik sokat tudni, MOn a klasszikus zenét, kultúrát illik legalábbis ismerni, ami az USAban tudtommal nem annyira 'követelmény')


Persze, félreértés ne essék: MO nem befogadóbb ám mint ezek az országok, inkább kevésbé az!

Pl. számomra MOn is kicsit hasonló problémák merülnek föl, mivel fiatalkoromban felerészben német szocializáción mentem keresztül (úgy tünik, nem bírok eléggé szubmisszívan viselkedni:), nem jártam itthon egyetemre nincsenek 'régi kolitársak' - szerencsére privát ismerek pár embert hogy elkezdjem a kapcsolati hálómat fölépíteni.

2013. okt. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

En Parizsban dolgozom, es szivesen hazajonnek ha anyagilag meg tudnam engedni magamnak legalabb azt mint itt.

Az anyagi biztonsagot leszamitva nekem Magyarorszag mindenben jobban tetszik.

De mig itt keresek 2300 eurot havonta netto, es abbol berelek egy nagy lakast Parizs egyik elovarosaban ahol boven elfer az egeesz csalad, addig otthon egy fizetesbol semmikepp se tudnank kijonni oten.

2013. okt. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Angliaban elek. Nagy remenyekkel jottem ide, ennek ellenere most nagyon rosszul erzem magam. Ez nekem tul mas, mint Europa... Nem birom itt.

Amiota kijottem depresszioval, anorexiaval majd csapongo evesi kenyszerekkel kuzdok, hullik a hajam, glutenfuggo lettem, a sulyom ingadozik, a borom kiuteses es lehet, hogy irritalis belszindromam van... HAZA AKAROK MENNI. Hiaba tobb itt a penzem, ha lelkileg haldoklom.

A baj az, hogy meg legalabb egy evet muszaly itt lennem... Imadkozom, hogy ne haljak bele.

Valoszinuleg ha egy normalis europai orszagba cuccolok ki, akkor bem tortenik ilyen.

2014. aug. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!