Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Felköltöztem Budapestre...

Felköltöztem Budapestre milyen helyeket érdemes megnézni leginkább?

Figyelt kérdés
Nem feltétlen pénzköltős helyekre gondolok, inkább kirándulóhelyek, látnivalók stb
2022. okt. 31. 22:15
 1/8 anonim ***** válasza:
98%

Kérdés, hogy a turisták által hájpolt dolgokat akarod látni, vagy inkább rejtettebb "kincseket".


Ezen a weboldalon böngészhetsz például:


[link]

2022. okt. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Városliget, állatkert, Vajdahunyad vára, csónakázótó/korcsolyapálya, zene háza, múzeumok, 56-osok tere, Hősök tere, Andrássy út, Terror háza, Pesti korzó, Budai vár, Labirintus, Sikló, Gellért hegy és Szabadságszobor, Tabán, Margitsziget, Gül baba türbéje, Széchényi-hegyi gyermekvasút, Fogaskerekű, Libegő, Normafa, Hűvösvölgy, Hármashatárhegy, kilátók, barlangok, híres sírkertek, parkok a városon belül és kívül, bob pálya budapest határában, kávézók és teaházak, reggelizők/brunch helyek/különleges éttermek (pl.: Sir Lancelot, Dzsungel...), szombati piacok, romkocsmák, szobrok (pl.: Kolodko és Plank Antal miniszobrai az egész várost ellepik, google térképen is rajta vannak)

Most csak ennyi jutott hirtelen eszembe. Van ami fizetős, van ami kirándulós

2022. nov. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%
Blaha, Boráros, Nyugati aluljáró, 99-es busz.
2022. nov. 2. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
21%
Lepontozzátok az hármast, de mit fog többet látni, a Városligetet vagy a Blahát? :D Előbb tapasztalja meg a rideg valóságot. Sőt kiegészíteném az 51 villamossal.
2022. nov. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Buszozni villamosozni nem tervezek. Autó és roller a közlekedésem!
2022. nov. 2. 16:42
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Bármit amit akarsz és érdekel... :D
2022. nov. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
30%

4:

51-es az uncsi. Mester utca nagyrészt kulturált, Gubacsi úton meg csak gyártelepek vannak, kint Pesterzsébeten meg épp hogy csak érinti egy gettós rész határát, utána unalmas kertváros. Egyedül a qrvák hoznak némi változatosságot a Szabadkai útnál, illetve ugyanott Határ út melletti késdobálók. Meg egyébként sincs elég folklór a villamoson, alig járnak vele, miközben a 23-as tömve van, az meg azért nem az igazi, mert elvesznek a tömegben az érdekes (részeg, csöves, roma, stb.) emberek.


Inkább akkor a 24-es villamos, ott eddig mindig találkoztam valamilyen műsorral, hol egy roma pár veszekedett, hol egy csöves osztotta az észt, vagy épp okosságokat osztott meg fennhangon egymással két élet iskolájában végzett suttyó gyerek.

2022. nov. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szépművészeti múzeum a kedvencem Pesten és a Szabó Ervin könyvtár, én ilyen művészet és szépségmániás vagyok, ilyen helyeket tudok ajánlani

De ha felkoltozol akkor úgyis látni fogsz mindent, lesz időd

2022. nov. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!