Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Tényleg annyi turista jár a...

Tényleg annyi turista jár a balatonra?

Figyelt kérdés

Mindenhol ezt olvasni/hallani, hogy azért olyan drága a balaton, mert a németeknek szabják az árakat.


Én valahogy nem tudom elhinni, 70es években oké, hogy ide jöttek az ndk-s németek, de manapság, őszintén minek?


Az átlag német, ha nyaralni akar akkor minimum horvátország, de inkább egzotikusabb úticélokat választanak.


Ti hogy látjátok ezt?



2022. nov. 10. 15:47
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Németeket már nagyítóval kell arrafelé keresni. A belföldi turizmus pörgette fel az árakat.
2022. nov. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Nem nevezném turistáknak azokat akik nyaranta a Balatonra járnak.


Több évtizedig laktam a Balaton partjánál.

Amikor még elfogadható árak voltak magyar szemmel is, akkor valóban sok volt a külföldi turista, mert nekik marha olcsó volt minden. Azután pofátlanul és mértéktelenül elkezdett minden megdrágulni. Ráadásul kezdett kicserélődni a jó nép és ellepték a partot a viselkedni nem tudó újgazdagok és az őket utánozni próbáló vidéki sutyerákok tömegei, akik a Balatont is csak budinak használják.

Nyílt titok, hogy jelen van a bűnözés a kábítószer stb...

Így a normális és igényes magyarok és külföldiek inkább választanak egy-egy tengerparti nyaralást, amit hasonló összegből szintén ki lehet hozni.

2022. nov. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Kései Sirató ***** válasza:
2-es, melyik részén éltél, a déli parton?
2022. nov. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

A drága hotelekben bőven vannak külföldiek is, vegyesen szlovákok, osztrákok, németek, és akad 1-2 egyéb is pl. láttam egy francia rendszámú kocsit is a hotelünk udvarán Balatonfüreden.

A korábbi években még oroszok is jöttek hébe-hóba. Persze lehet, hogy ők Hévizen tölöttek több napot és csak 1-2 napig maradtak a Balatonnál, nem tudom.

Az északi part minden nyáron tele van gazdagokkal, hazai színészek, politikusok, más ismert emberek megtöltik Balatonfüred és Tihany utcáit.

2022. nov. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3.

Igen, a déli parton vagy 20-25 évig.

2022. nov. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Kései Sirató ***** válasza:

Az északin, Tihanyban és Balatonfüreden koncentrálodnak a gazdag, pénzes vendégek.

A délin valóban max Siófokon van 1-2 luxus szálloda, de nem jellemző, hogy ott lenne a sok külföldi.

2022. nov. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Így is van.
2022. nov. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Már nincs szükség németekre, a magyar is kifizeti bármennyibe is kerül. Amúgy érdekes mert én hallottam elég sok külföldi szót, de inkább idősebbek voltak, akik lehet nosztalgiából járnak vissza.
2022. nov. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!