Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A Letenyén lévő csitári...

A Letenyén lévő csitári forrás hogyan közelíthető meg?

Figyelt kérdés

Egy barátomtól hallottam pár éve erről a forrásról. Barátom, aki Letenyéről származik azt mondta, hogy van ott egy Csitári-forrás nevű hely, amely évszázadok óta látogatott. Állítása szerint aki iszik ennek a forrásnak a vizéből, az hosszú életet nyer, ám aki csak ezt a vizet issza, az pedig magányosan és egyedül marad.

Feleségemmel elmentünk kirándulni és ha már Zala-megyében voltunk gondoltam nézzük már meg magunknak ezt a csodatevő forrást. Bevallom, az interneten csak nagyából találtam róla információkat. Megpróbáltuk megkeresni a forrást és még barátomat is felhívtam, aki útba igazított bennünket. De mi nem találtuk meg a forrást.

Elpanaszoltam barátomnak a csalódásomat és elment, hogy levideózza az utat. Na de most jött csak a döbbenet. Barátom azt állította, hogy a házuktól olyan 500 méterre van ez a forrás. El is ment és egy videófelvétellel kívánta bizonyítani a forrás létezését, de a forráshoz vezető kis ösvény helyett egy átvághatatlan, megmászhatatlan földsánccal találkozott. Barátomat is meglepte ez a dolog, váltig állítja, hogy néhány éve még ott volt a forrás bejárata.

Már annyira érdekel engem is és a feleségemet ez a megközelíthetetlen forrás, hogy alternatív útvonal keresésébe kezdtünk.

De én feladom. A google térkép rossz helyre teszi a forrást, a felvételek nem fedik a valóságot. A forrás márpedig létezik, hiszen helyenként említést tesznek róla az interneten.

Miért rejtették el a letenyeiek ezt a forrást?

mit titkolnak?

igaz lenne a legenda, hogy hosszú életű az, aki néha kortyol a forrás vizéből?

A barátom azt mondta, hogy a forrás a legutolsó ház mellett volt és van is, de az utolsó ház lakosa kisajátította magának. Senki sem érti, hogy hogyan, miért tehette ezt meg, hiszen a forrás országos védettséget élvez.

Viszont zárójelben megjegyzem:

(A kisajátító idősödő úrnak se kutyája, se macskája és a jelek szerint valóban magányosan fognak telni utolsó évei)

Valaki tudna nekem segíteni? Hogyan közelíthető meg ez a különleges hely?



2023. jan. 14. 09:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Az openstreetmap térképén itt szerepel:

[link]


Látszólag a kerékpárútról közelíthető meg.


8 éve szerkesztették utoljára, szóval lehetséges, hogy már benőtte a gaz.

2023. jan. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!