Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Vonat kontra busz? Melyik legyen?

Vonat kontra busz? Melyik legyen?

Figyelt kérdés
Egyetemista leszek 200 km-re a lakhelyemtol. Hetvegente haza fogok jarni, de nem tudom, hogy melyik lenne a jobb. Penzben ugyanannyi (kiveve ha IC-vel akarok menni). A busz ritkan jar, viszont nem all meg csak 3 helyen. Egyszer kell atszallni. A vonat minden oraban megy, de nagyon kolunbozoek a jaratok, van, hogy IC, van, hogy sebes es egyszer kell atszallni, de van szemely, azon 2x is. En a vonatot kenyelmesebbnek talaltam (felteve ha tudok olyannal menni, ahol csak 1x kell atszallni) de tegnap jottem haza es osszesen masfel orat kesett. Berletet vennek, mert ugy olcsobb, de igy kicsit tartok pl. a teltol, hogy majd a sinek miatt nem jarnak, meg kimaradnak jaratok es szallhatok buszra, plusz penzert. Ti melyiket valasztanatok? Melyik a kenyelmesebb tapasztalataitok szerint?
2011. szept. 1. 11:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mondd meg a várost is, úgy könnyebb megvizsgálni a tényezőket. Honnan-hova?
2011. szept. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Darcy01 ***** válasza:

Ha az ár egyforma én a gyorsabb megoldást választanám.

Szerintem pedig a busz kényelmesebb és igényesebb is (feltéve, hogy van ülőhelyed)

2011. szept. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat! Igen, a busztol emiatt is tartok, amellett, hogy ritka, hogy 4 orat nem szivesen allnek vegig. Budapestrol megyek Kaposvarra.
2011. szept. 1. 12:19
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha Dombóvár-Budapest között IC-vel közlekedsz, akkor a vonatot javaslom. Ha másfél órát is késel, akkor is pont ott vagy, mintha busszal jöttél volna. Ilyen hosszú úton meg az átszállás miatti "séta" úgyis jót tesz.

Télen sincs annyira gond a pécsi IC-kkel, persze késhetnek, de a busz is leragadhat, dugóba vagy balesetbe futhat.

Én a vonatot választanám. Tanulni is jobb rajta, és utazni is kényelmesebb. Még pécsi gyorsvonat is kényelmes kocsikkal közlekedik!

2011. szept. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

vonat vonat vonat!

sokkal jobb. kényelmesebb, ki lehet nyitni az ablakot, wc is van (ha már végképp muszáj)

persze, van hogy késik, dehát ez a busszal sincs másképp, leesik fél centi hó és vége a világnak

5 évig jártam vonattal 110 km 2 átsz és igy is jobb

2011. szept. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Vonat, sokkal több hely van rajta, kényelmesebb, tanulni,olvasni, bármit csinálni, és nem túl gyakran késik.
2011. szept. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Még annyit tennék hozzá, hogy a vonat sokkkal biztonságosabb, a csomagodat is szem előtt tudod tartani, nem kapja ki senki a lenti csomagtárolóból egy félreeső megállóban.
2011. szept. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Jol van, meggyoztetek, veszek berletet. Szerintem is azert jobb, mert altalaban van mellettem ures hely, ahova pakolhatok, tanulhatok stb. Viszont az IC sajnos nem johet szoba, az a plusz 500 a helyjegyre nagyon sok nekem egy honapra.
2011. szept. 1. 13:52
 9/11 anonim ***** válasza:
Kedvezményes IC pótjegyet válts, diákként kapsz :) Talán 200 Ft...
2011. szept. 2. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hu, ezt nem is tudtam, hogy abbol is van diak. Egyebkent multkor azzal jottem haza, mert a masik orakkal kesobb jott volna es csak potjegyet adtak 220-ert, de azzal le is ulhettem, a kalauz se szolt. En ezt nem ertem, ugy tudtam, hogy kulon van hely es potjegy. Amit en kaptam egy potjegy volt es nem volt rajta ules meg kocsiszam. Akkor tehat potjeggyel is le lehet ulni?
2011. szept. 2. 19:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!