Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Rám-szakadék illetve Dobogó-kő...

Rám-szakadék illetve Dobogó-kő milyen hely kirándulás szempontból?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A fent említett helyre szeretnénk majd kirándulni. Tőlünk 60 km-re van, és még nem jártunk ott. Autóval könnyen megközelíthető, vagy meddig lehet elmenni vele? Milyen útvonalak vannak amiket be lehet járni, és milyen hosszúak kb.? Nézegettem interneten, de a túrák hosszáról nem sok mindent találtam. Konkrétan túravezető nélküli útvonalakat szeretnénk bejárni. Nem tudom ez a szakadéknál lehetséges-e.

Előre is köszi a válaszokat!:)



2012. márc. 7. 19:48
 1/7 anonim válasza:
54%
Nagyon gyönyörű hely, régen voltam ott,nem igazán tudom milyen hosszú túra.
2012. márc. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nagyon jó mindkettő, vagyis 5 éve még az volt.
2012. márc. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Menjetek nyugodtan.Szuper jó hely!

Dobogókőig tudtok autóval,ott kell letenni az autót,van parkoló, úgy emlékszem fizetős, onnan pedig lehet túrázni.

Nincs és nem is kell túravezető, lehetetlen eltévedni.

Lementek a szakadékhoz, felfelé ajánlom hogy menjetek a szakadékban,szerintem úgy jobb, aztán vissza.

Jó kis túra.

Nem tudom hogy kilométerben mennyi lehet pontosan de én kb. 12-16 közé tippelem.

Ha most mentek készüljetek rá hogy előfordulhat hogy bokáig érő sárban kell sétálni néhol.


Jó pihenést.

Üdv.

2012. márc. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Nem muszáj a fizetős részben parkolnod,én az út szélén hagytam a kocsit és nem volt bünti.Mielőtt elindultok a kijelölt útvonalakon előtte fotózzátok le a kitett térképeket,nekünk ez segített,hogy nem az erdőben éjszakáztunk.Amúgy nagyon szép hely,nem messze tőle pedig Visegrád.Jó túrázást!
2012. márc. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Milyen hely? Gyönyörű, változatos, a kettő között 550 m szint.

Ha autóval vagytok, akkor körtúra. Egy lehetséges változat a sok közül:

Autóval Dömös községig (Budapestről végig a Dunaparton, vagy át a Pilisen). Ahogy beértek, jobbról van fizetős parkoló. Úgy 500 méterrel odébb, a templom (és kocsma) környékén ingyen is lehet parkolni, vasárnapi miseidőben kicsit nehezebb. Innen a P-S-Z jelzésen (visszafelé) kb. 2 km az elágazás. Tovább még 800 m, jobbra a zöldön be a Rám völgybe. Fel a vízfolyásnál (nagy eső után nem érdemes, nagyon vizesek lesztek). Vannak láncos részek, szédülőseket segíteni kell, de nem veszélyes, viszont oldalt felmászni tilos. Jó 1000 m és 200 m szint után kiértek szakadékból, itt kissé balra felfelé a sárga jelzésen tovább. Egyenletes emelkedővel kereszteztek egy aszfaltutat, jobbról bejön egy zöld, majd zöld kör, további emelkedés után eléritek a sokszínű jelzéssel bíró gerincutat, itt balra jó ezer méter Dobogókő. Húzós emelkedő 600 m a szint, 9 órás indulással, jó tempóval, ott ebédelhettek, vannak vendéglők, és egy turistavendéglő. Ott almáspitét érdemes enni, isteni. Lejönni úgy érdemes, hogy a kéken tovább mentek a gerincen, eleinte aszfaltúton. Utána kicsit figyelni kell, néha eltűnik a jelzés, lehet tovább menni, vagy kis jobb kanyarral a többes jelzéseken, úgy 100 m mulva összejönnek. Itt kell balra lemenni a piros háromszögön. 1000 m után kereszteztek egy aszfaltutat, hamarosan egy vadászkunyhónál lehet pihenni a padokon. Jó 100 m után a forrásnál dönthettek. Ha nagy a fáradtság, a piroson a patakvölgyben (vagy a mellette futó aszfaltúton) enyhe lejtőn 4 km után visszaértek a Rám kiágazás aljához. Innen még két km a templomtorony és az autó. Ha bírjátok és szépet akartok látni, tovább a piros háromszögön le egy patakvölgybe, majd visszamászva aszfaltút kereszteződés, tovább eleinte meredek, majd enyhe emelkedőn 1000 m a gerincig, ahol bejön a piros kereszt. Innen széles úton, majd ösvényen kis hullámzással, 2,5 km után éritek el a Prédikálószék kilátópontot, közben végig jobbra a Duna látszik lent. Innen a 640 m-ről rövid pihenő után tovább a piros háromszögön eleinte enyhe, majd meredek lejtőn a Vadállókövek (régi bazaltoszlopok) mellett. Balra nagyszerű kilátás a Dobogókőre és a Rám szakadékra. Jó 2000 m és 450 m szint leadásával eléritek a P-S-Z jelzést, ahonnan még 2 km az autó.

Ez egy nagyon erős túra, kb 800 m szint felfelé, távolságra nem nagyon sok, de 5-6 óra előtt nem nagyon lehet visszaérni (tehát pihenéssel 8-9 óra). De gyönyörű, sok szép kilátóponttal.

Kisebb terhelést kívánó lehetőségek:

Ha a Rám szakadék a fő cél, akkor a szakadékból felérve, a zöld-sárga jelzésen az aszfaltúttal találkozáskor lehet jobbra fordulva az aszfaltúton menni (2 km) a piros jelzésig, jobbra erre kanyarodva szép erdei ösvényen érhetünk vissza Dömösre. Ez egy nagyon kényelmes, 4-5 órás túra, a Rám szakadék az egyetlen emelkedő benne.

Ha Dobogókő a fő cél, oda kell menni autóval (fizetős parkoló, vagy korábban az út mentén). Közepesen nehéz túra (kb. 550 m szint le és fel), ha a Dobogókő kilátóból az előbbi piros háromszög, majd piros jelzésen lemegyünk a Rám szakadék aljáig, itt fel a szakadékon, és az előbb mondott úton vissza. További enyhítést jelent, ha a piros háromszögön az első aszfaltút találkozásnál balra ráfordulunk erre az aszfaltútra, a Dobogókő alatt szintben végigkacskaringózunk a szép erdőkben a Tám szakadékból érkező sárga jelzésig, és itt megyünk vissza Dobogókőre. Ez is nagyon kényelmes túrának számít.

Jó időt, jó túrát!

2012. márc. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
További részletekért írj privit. Évente többször megteszem e kört. Jövő héten is.
2012. márc. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Mácsai Tomi válasza:

Túrahosszakat illetőleg idő közben pótoltuk a hiányosságokat, amivel párhuzamosan szintemelkedés adatokat és térképeket is közzétettünk:

[link]

2014. júl. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!