Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Ha a barátom nem magyar...

Ha a barátom nem magyar (Németországban él) és ha eljön Magyarországra, akkor az országon belüli utazáshoz neki mire van szüksége? Illetve nekem van 90%-os kedvezményű kártyám akkor vele, mint kísérőm, érvényes a kedvezményes jegy?

Figyelt kérdés
Ha egyedül utazok nagy városban (pl. Budapest) akkor sem nagyon tudom, hogy ez engem is mire jogosít?! Mármint helyi járaton, metrón, stb. lehet használni? Vagy csak távolsági járatoknál?

2012. júl. 10. 11:14
 1/8 anonim ***** válasza:

" az országon belüli utazáshoz neki mire van szüksége?"

- bérletre vagy vonaljegyre van szüksége

"Illetve nekem van 90%-os kedvezményű kártyám akkor vele, mint kísérőm, érvényes a kedvezményes jegy?"

- nem,érvényes, mert ő nem családtag.

2012. júl. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

De akkor ha van, pl. neki is kell hozni diákot, hogy igazolja a korát, és akkor rá is ugyanazok érvényesek, mint egy magyarra?! :)

2012. júl. 10. 11:32
 3/8 anonim ***** válasza:
A BKV és Vasút honlapján minden kérdésedre megkapod a választ.
2012. júl. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
én már többször utaztam barátnömmel, akinek van 90 %-os kártyája, nálunk mindig elfogadták..
2012. júl. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszönöm! :)

mert most meg olyat olvastam, hogy azzal ott akkor ingyen lehet utazni?! :/:)

2012. júl. 10. 11:48
 6/8 anonim ***** válasza:
Leginkább pénzre. Vegyen rendes jegyet, abból nem lehet baj, és valószínűleg nem fogja anyagi csődbe taszítani a jegyár, ha Németországban él.
2012. júl. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
nem ingyenes, jelképes. A 10%-t kell kifizetnem, ha vele utazok, de ez általában alig pár forint.
2012. júl. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha a barátodnak van diákigazolványa, ugyanúgy igénybe veheti az 50%-os jegyeket, mint a magyar diákok.
2012. júl. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!