Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Olyan térképet keresünk, amin...

Olyan térképet keresünk, amin rajta van Magyarország összes kerékpárútja, főleg városokat összekötő kerékpárutakra lennék kíváncsiak?

Figyelt kérdés

Szegedről megyünk biciklivel Siófokra.

Amikor csak lehet kerékpár úton szeretnénk haladni, illetve olyan utakon akarunk tekerni ahol szoktak kerékpárosok közlekedni az autósok mellett.

Térkép kellene a kerékpárutakról országosan, segítsetek!



2013. jún. 10. 06:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ez az OpenStreetMap közösségi térképre épülő kerékpártérkép. Megtalálsz rajta mindent, ami szükséges.

Itt a jelmagyarázat hozzá:

www.opencyclemap.org/docs/

2013. jún. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

Autóút és autópálya kivételével bárhol tekerhetsz, nem gond. Ezen kívül ott tilos ahol tábla tiltja, jellemzően ahol párhuzamosan van bicikliút is. Én Budapestről régi 7esen mentem bringával a Balatonra és semmi gond nem volt. Tök széles az út, teherautók is elfértek. Aki meg nagyon sietett amúgy is M7esen ment.

Szegedről szerintem még ennyire sem vészes.


Amúgy ne aggodj ennyire meg ne szervezd túl magad. Csak mert már sokadik kérdést látom a témában azért mondom. Ilyen rövid távra pláne felesleges sokat szervezkedni. Ülj fel és tekerj inkább. Jo utat :-)

2013. jún. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja és turistautak.hu oldalt is ajánlom nézegetni, ott is jelölve vannak a bringa utak.
2013. jún. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szia! Igen, jól látod nagy az izgalom, mégis csak életünk eddigi legnagyobb kerékpáros távja lesz, ami egy kicsit aggaszt, hogy írod, hogy autóúton nem lehet biciklivel menni? De ha jól tudom vannak olyan városok amiket csak autóút köt össze, és nincs más lehetőség. Ilyenkor mi a helyzet fel szabad rá tekerni?Csak nem a kukorica földön vagy a göröngyös füvön akarunk pattogni! :) Kerékpáros sisak és láthatósági mellényen kívül mi ajánlatos még?
2013. jún. 10. 12:38
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"De ha jól tudom vannak olyan városok amiket csak autóút köt össze"


Nem nagyon tudok ilyenről. Szerintem kevered a dolgokat. Nem a sima aszfaltra gondoltam, ahol 90km/h a megengedett az autóknak. Hanem autópályára ahol 130-cal mennek, illetve autóútra ahol 110 a megengedett és sokban hasonlít az autópályára.


Sima hagyományos országutakon nyugodtan mehetsz bringával. Persze akkor maradj otthon vagy menj bicikliúton. Már ha épp van, mert végig tuti nem lesz. De azt azért jobb ha tudod, hogy bicikliúton menni lényegesen veszélyesebb, legalábbis városon belül mindenképp. Városon kívül viszont sokkal ritkábban van bicikliút sajnos. Pedig ott lenne csak igazán helye neki, na mindegy :)

2013. jún. 11. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%

*Bocs elírtam, tehát:


"Persze ha félsz az autóktól, akkor maradj otthon vagy menj bicikliúton."


Autóútra és autópályára szigorúan tilos felmenni bicajjal, de szerintem nem is nagyon érintesz olyan szakaszt ahol ez szóba jöhet Szeged és a Balcsi között :)

2013. jún. 11. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 dap válasza:
100%
Országos kerékpáros térkép útvonaltervezővel: [link]
2014. ápr. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!