Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Távolsági diákbérlet lakóhely...

Távolsági diákbérlet lakóhely és gyakorlati hely között?

Figyelt kérdés

Távolsági diákbérletet ugye csak lakóhely és iskola között lehet venni (elvileg). Hallottam, hogy lakóhely és gyakorlati hely között is lehet venni, ehhez kell egy igazolás az iskolától, hogy hol töltöm a gyakrlatom.

Ma mentem bérletet venni, és azt mondta ott a hölgy, hogy ő ad szívesen, de lehet hogy ezt így ellenőr nem fogadja el, mert ugye bérletet bérletváltó kártyával lehet venni, a bérletváltó kártyámon meg a lakóhely és iskola közötti távolság van megjelölve, nem a lakóhely és gyakorlati hely közötti távolság.

Első kérdésem: kell-e (lehet-e) csináltatni ideiglenes bérletváltó kártyát (nekem ugye csak a nyárra kéne, míg gyakorlaton vagyok)?

Második kérdés: A bérlet ugye csak úgy érvényes ha van mellé ilyen kis sárga igazolás, "diákok kedvezményes utazásának viszonylatairól" címmel. Van ellenőr aki ezt nem kéri, a legtöbb viszont büntet ha ilyen nincs a bérlet mellett. Nos ezen a kis papíron is fel van tüntetve a "honnan-hová" vagyis a lakóhelyem és az iskolám közötti távolság. Tehát ilyenből mindenféleképpen kéne nekem egy ideiglenes ugye? Amin a lakóhelyem és a gyakorlati helyem van feltüntetve?

Bocsi, hogy hosszú lett, remélem azért érthető.



2013. jún. 28. 13:17
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!