Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Miért nem adnak estis diákigaz...

Miért nem adnak estis diákigazolványhoz BKV diákbérletet?

Figyelt kérdés
Mondjuk még csak 1 helyen kérdeztem meg, de a nő egyből elutasított, hogy estis diákra semmilyen kedvezmény nincs! De miért?A nőnek csak rossz napja volt és érdemes még próbálkoznom más helyen, vagy valóban így van? A MÁV és a Volán busz is ad, mondjuk itt sem értem, hogy MÁV csak lakóhely és iskola között, busz pedig bárhol az országban. Vagy ez sem így van? Nagyon megköszönném a válaszokat!

#BKV #diákbérlet #estis tagozat
2013. szept. 12. 08:42
 1/9 anonim ***** válasza:

estis diákkal csak jegyet vehetsz az iskola és a lakhelyed között.semmilyen más kedvezményt nem vehetsz igénybe..


És hogy miért nem vehetsz bérletet?Mert rohadt jól járnál vele..suli hetente kb kétszer van a többi napon meg ingyen utazgatnál? azért ők sem hülyék

2013. szept. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De BKV-ra nincs diákjegy! És azt jól tudom, hogy busszal (Volán) bárhol utazhatok diák jeggyel, nem csak a lakóhely és suli között? Ugye ez csak a MÁV-nál van így?
2013. szept. 12. 08:57
 3/9 anonim ***** válasza:
Az estis diák havi fizetést kap...
2013. szept. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Aham, a nappalis diákot pedig eltartják a szülei! Na de mindegy, már megszoktam, hogy itt egy értelmes válasz sem születik, csak az indulatok szólnak egyesekből! Viszlát!
2013. szept. 12. 09:32
 5/9 anonim ***** válasza:

Estis diákra pont ugyanaz a kedvezmény jár, mint a nappalisra:

Bármely viszonylatban vásárolhat 50%-os kedvezményű jegyet, a lakhelye és az oktatási intézménye között pedig 90%-os kedvezményű bérletet.

Emellett bármelyik helyi viszonylatban válthat diákbérletet.

Vagyis a BKV nem jól informált, nyugodtan vásárolhatsz diákbérletet Budapesten.

A Volán sem jól informált, mert csak a lakóhelyed és az intézmény (vagy annak gyakorlati helye külön igazolással) között válthatsz diákbérletet.


[link]

2013. szept. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"ma 09:40"

Köszönöm szépen. Akkor próbálkozom még!

2013. szept. 12. 09:46
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]


Nyomtasd ki, es dugd az orra ala. Vehetsz esti diakkal is bkv berletet.

2013. szept. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele mit mondanak, felesleges is megkérdezni. Odamész a pénztárhoz és mondod hogy kérsz egy diákbérletet (felsőoktatásit) és ennyi.


Volánbuszra és Mávra pedig csak a lakhely és suli között vehetsz bérletet 90% kedvezménnyel. Akár nappalis, akár estis vagy. Egyszeri utazásra szóló jegyet pedig 50% kedvezménnyel vehetsz nappalisként is, estisként is.

2013. szept. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Miért általánosítasz?


Én nappalin végeztem el az egyetemet és NEM tartottak el a szüleim. Sőt a baráti társaságunkból talán ha két ember kapott zsebpénzt otthonról, ami max. az albérletüket fedezte a rezsit már nem.


Roppant idegesítő azt olvasni, hogy bezzeg a nappalisok! Igen én nappalira jártam, mert azt akartam. Muszáj volt mellette dolgoznom megoldottam. Nem volt könnyű, de nem is lehetetlen. Nem csak szórakoztam öt éven keresztül. Most jogászként dolgozom cum laude diplomám van, jól élek. Viszont egyetem alatt akkor volt otthon gyümölcs ha kaptunk valakitől, moziba, színházba alig mentünk, mert nem fért bele. Én is az akkor még vőlegényem (aki szintén nappalis egyetemista volt) bármi munkát elvégeztünk, akár diákmunka akár korrepetálás bármi.

2013. szept. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!