Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Kettős állampolgár meddig...

Kettős állampolgár meddig tartózkodhat Magyarországon?

Figyelt kérdés
Párommal (ő magyaroszági) össze szeretnénk költözni. Úgy terveztem, hogy még fél évig ingázok a két ország között, de valahol olyan hírre bukkantam, hogy 6 hónap alatt csak 3 hónapot tartózkodhat az országban az aki harmadik országbeli. Ez vonatkozik rám is, vagy a magyar állampolgárságom miatt nem? (állandó tartózkodási helyem Szerbia)

2014. febr. 5. 00:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Nem nagyon értem.

A párod magyar? (igen)

te magyar vagy? (magyar és szerb )


Ha ez így van akkor addig tartózkodhatsz magyar állampolgárként Magyarországon ameddig akarsz.

2014. febr. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Én sem értem. Kettős állampolgárságod közül az egyik magyar? Akkor addig vagy az országban, ameddig szeretnél.
2014. febr. 5. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hivatalosan valoban letezik ilyen szabalyozas, de a kutya sem torodik vele ha neked van magyar allampolgarsagod.
2014. febr. 5. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Elozo: hol? Mert en ugy olvastam a jogszabalyokat,hogy ha magyar allampolgarsagod van,akkor magyar vagy es pont. Hogy mllette mi van meg, azzal az allam nem foglalkozik. A volt ferjem kulfoldi, neki inteztuk, atolvastam akkoriban, de pont az volt,hogy nincs kulonbseg magyar allampolgarok kozott.Raadasul hivatkozni se lehet a masik allampolgarsagra kibuvokent, mert nem veszik figyelembe.
2014. febr. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mar az ezredik ilyen kerdes...

Nem, a kettos allampolgarsag nem azt jelenti hogy van ket fel-allampolgarsagod, az mindket szempontbol teljes erteku allampolgarsag.

Tehat ha allampolgarsagod A-B akkor A orszagban A allampolgar vagy, B orszagban B, C orszagban meg az amelyik akarsz.

Egyet nem lehet: nem lehetsz A orszagban B, B orszagban pedig A allampolgar.

2014. febr. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A gond az, hogy hiába vagyok magyar állampolgár,szerb okmányokkal rendelkezem.

Az nem világos, hogy ezekkel az okmányokkal tudok-e több mint 3 hónapot tartózkodni az országban vagy ahhoz, hogy tovább maradhassak már be kell jelentkeznem egy magyarországi lakcímre és igazolványt kell csináltatnom.

2014. febr. 5. 12:23
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Valamivel tudnod kell igazolni, hogy kettős állampolgár vagy. Oké, hogy szerb igazolványod van, nyilván mert ott élsz.

De kell lenni valamilyen hivatalos papírnak, okmánynak ami igazolja, hogy van magyar állampolgárságod is. Ha az megvan akkor elég ha az nálad van, és bármikor előtudod venni ha szükséges.

2014. febr. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Magyar lakcím kártyát kaptunk (az eksütételkor), de azon is tartózkodási helynek külföld van feltüntetve.
2014. febr. 5. 12:32
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha jol ertem a ferjed magyar allampolgar, es magyar papirjai vannak. Te szerbiaban születtel szerb allampolgarkent, de megkerted a magyar allampolgarsagot, es most csak egy magyar anyakönyvi kivontatod van es szerb papirjaid.


Ha eletvitel szerüen Mo-n eltek akkor csinaltasd meg a magyar papirokat. ezzel vissza kell adnod a szerb papirjaidat(az allampoplgarsagod termeszetesen megmarad ez igazolja a szerb születesi anyakönyvi kivontatod), de ott lesznek a magyarok.


Hivatalos papirokon egy kettös allampolgarsagu embernek egy allampolgarsaga van, es az az amelyik orszagban eletvitel szerüen el. Igy ha megcsinaltatod a magyar papirokat akkor minden mas hivatalos papiron azt tünteted fel, hogy magyar allampolgar vagy.(nem hivatalos papiron akar mindegyiket beirhatod)

2014. febr. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Magyar állampolgár vagy és kész. Erről van papírod és kész. Itt tartózkodsz, mert a) van hol laknod, b) van hol dolgoznod. Ez éppen elég ok. Egyébként szerezhetsz itt ideiglenes lakcímkártyát oda, ahol laksz (ideiglenesen, mondjuk akár albérletben).
2014. febr. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!