Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » BKV 3 nap kompenzáció?

BKV 3 nap kompenzáció?

Figyelt kérdés

Ezt a mondatot nem értem, van aki elmagyarázza ez mit jelent?


"A BKV kéri azokat az utasainkat, akiknek lejárt a bérlete, de még nem vásároltak új szelvényt, hogy 2010. január 22-ig ezt mindenképpen tegyék meg, mert így kaphatják meg a három nap kompenzációt."


2010. jan. 21. 10:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Oda mégy megveszed,és gondolom 3 nappal hosszabb lesz a lejárati dátum.

De bennem felvetődött egy másik kérdés.Aki már megvette azzal mi van?Mert pl én hétfőn vettem meg.

2010. jan. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Az beszopta a nagy f@szt.
2010. jan. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
de hát a sztrájk múlt héten volt. Nem azokra a bérletekre érvényes a 3 nap, amit a sztrájk előtt vettünk, hanem a holnap megvettekre is?
2010. jan. 21. 11:10
 4/9 anonim ***** válasza:
Na tudod mit?Fel fogom hívni a Bkv-t.
2010. jan. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
No felhívtam a Bkv-t.Azt mondta az infós nőcike,hogy a 3 plusz nap autómatikusan jár.Tehát,én megvettem 18-án,és 17-ig érvényes,és plusz a 3 nap.Tehát 20-ig.Azt javasolta kedvesen,hogy írjam fel el ne felejtsem! :D
2010. jan. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát ez jó.. én nem megyek vele semmire, vizsgaidőszakban kellett volna addig az egy hétig, 2 vizsgára nem tudtam bemenni.. a 3 napom meg hétvégére esik meg regisztrációs időszakra, amikor úgysem vagyok Pesten.
2010. jan. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi hogy felhívtad:D
2010. jan. 21. 13:18
 8/9 A kérdező kommentje:
Á, közben rájöttem mire vonatkozott a mondat: az éves bérletre, mert ott visszakapnak valamennyit a bérlet árából.
2010. jan. 21. 13:20
 9/9 anonim ***** válasza:

[link]


"...Budapest-bérletek


A kétheti, havi és negyedéves Budapest-bérletekre és a környéki helyi, valamint a környéki 5 és 10 kilométeres bérletek érvényességi ideje is 3 nappal automatikusan meghosszabbodik, ha két feltétel teljesül. Egyrészt, ha a bérlet eredeti érvényességi időtartama legalább egy sztrájknapot magában foglal - tehát az eredeti érvényességi idő szerint január 18-án lejárt bérlet január 21-én még éppen érvényes, de 22-én már nem. Másrészt ha a bérletérvényesség kezdőnapja január 18-a és január 22-e közötti (a 18-át és a 22-ét is beleértve).


A cég kéri azokat az utasait, akiknek lejárt a bérlete, de még nem vásároltak új szelvényt, hogy 2010. január 22-ig ezt mindenképpen tegyék meg. Így kaphatják meg ugyanis a három nap kompenzációt.


A BKV ellenőrei azt fogják vizsgálni, hogy az adott bérlet eredeti érvényességi dátuma + 3 nap későbbi, vagy megegyezik az ellenőrzés dátumával. Ha igen, akkor a bérlet érvényes.


Éves, heti és családi


Éves Budapest-bérletekre a három nap kompenzáció ellenértékét – a 2010. évi bérletár háromszor 1/365 részét – a 2011. évi bérlet vásárlásakor árkedvezményként biztosítják. Ehhez vásárláskor le kell majd adni a havi áras és az összvonalas éves bérletnél a szelvényt magát, a kedvezményes éves változatoknál a borítót és a decemberi szelvényt.


A sztrájk időtartamára érvényesített 24 órás, 72 órás, heti- és családi jegyek a cég honlapján közzétett 20 nagy csomóponti pénztár valamelyikében 2010. január 22. és február 28. között becserélhetők. A sztrájk időtartama alatt érvényes 24 órás, 72 órás, heti- és családi jegyek helyett az utas által megadott kezdő dátummal ellátott, az eredetivel azonos időtartamra érvényes jegyet adnak ki..."

2010. jan. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!