Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Szerintetek van olyan ember...

Szerintetek van olyan ember az országban, aki nem járt még élete során Budapesten?

Figyelt kérdés

Magyarország elég apró ország világviszonylatban, így nem igazán vannak távolságok.

Szerintetek akad olyan hazai ember, aki eddig mégsem járt soha Budapesten mert mondjuk nem akadt még dolga, elintéznivalója errefelé vagy nem volt kíváncsi az építészeti, kulturális értékeire, stb.?

Lehet, hogy elsőre hülye kérdésnek tűnik, de szerintem érdekes. :D


2015. febr. 25. 21:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
Tényleg hülye kérdés. A vidékiek nagy része nem járt még Budapesten... Nem akarok számokkal dobálózni, de meg merem kockáztatni, hogy több millió emberről beszélünk..
2015. febr. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%
Ezen már én is gondolkodtam. A több millió túlzás. Aki részt vett alapfokú oktatásban, márpedig ez a ma élő emberek túlnyomó részéről elmondató, az biztosan járt már Budapesten _osztálykirándulás_ keretében. 8 év különböző kirándulásainak egyike biztosan ide vezetett minden osztály számára. Tehát ilyenformán minden cselekvőképes, legalább általános iskolát végzett magyar ember járt már Budapesten.
2015. febr. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Biztosan. Pl. a nem budapesti újszülöttek. Illetve bizonyos generációk leélték Budapesttől távól az életüket úgy, hogy sosem volt szükségük arra, hogy költözzenek, és nem is volt dolguk Budapesten.
2015. febr. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%

2-es, csak az a baj, hogy a Bp általában már gimis program. Ált suliban, pláne ha messzebbről jönnek nem szoktak ide szervezni utat.


Tehát a 14 éven aluliak túlnyomó többsége alapból nem járt már. Illetve amit a hármas mond, az idősebb korosztály túlnyomó többsége sem. Az tény, hogy a köztes generáció már osztálykirándulás keretében valószínűleg járt. De ettől függetenül továbbra is azt gondolom, hogy több millióan nem.

2015. febr. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem több millió ember van az országban, aki nem járt még a fővárosban. Megkockáztatom, hogy egy random borsodi faluban a lakosság 80%a ilyen (saját tapasztalat).
2015. febr. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%

Miért kellene mindenki járni Budapestre? Olyan építészeti és kulturális élete nincs, amint mindenképpen meg kell nézni. Vidéken ezekből sokkal többet láthatsz.

Elég sok embert ismerek, még a fiatalok között is, aki nem volt és nem is akar Pestre menni.

2015. febr. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Biztos sokan vannak.

Vannak, akik egész életükben a kis falujukból sem mozdulnak ki.

2015. febr. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Minket is többször felhoztak általános iskolában Budapestre - állatkert, cirkusz hasonlók. Szerintem az idősek és a nagyon fiatalok között lehet ilyen.

A többiek, ha mást nem átutazóban szerintem voltak.

2015. febr. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Olyan építészeti és kulturális élete nincs, amint mindenképpen meg kell nézni. Vidéken ezekből sokkal többet láthatsz. "


Ühüm. Ja.

2015. febr. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#6 Aha, persze. Több kontinens közel 100 városában jártam már, mert városfejlesztéssel foglalkozom, nálam a mai napig Budapest a #1. Dobogós még Amszterdam és Hong Kong. Kb. évi 100 külföldi ismerősöm jön Budapestre csak kedvtelésből, mert imádják.
2015. febr. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!