Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Mit érdemes megnézni Budapesten?

Mit érdemes megnézni Budapesten?

Figyelt kérdés
Egy rokonom fog jönni külföldről nyáron, és vele szeretnék bemenni a városba. Én itt lakok Budapesten, vele pedig már nagyjából az összes "túristás helyen" voltam. Most valami olyan helyre szeretnék menni, ami kicsit eldugodtabb. Nektek van estleg ötletetek? Akár programokat, vagy éttermeket is mondhattok.. :)

2015. ápr. 7. 10:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Kis túra a Gül baba utcában, fel a Gül baba türbjéig.

János-hely kilátó és libegőzés?

Budakeszi vadaspark (ok, nem Budapest... de közel van...)

Vasúttörténeti park a Tatai úton

Sziklakórház

Hajókázás a Táltos katamaránon a Dunán.


ezek közül valami még érdekes lehet?

2015. ápr. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
jajjj
2015. ápr. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 szoctak válasza:

Romkocsa szerintem tők érdekesek, lathatalan kiállítás, a kopaszi gát,

Vagy esetleg ha nincs más vitt el a szigony utcában :)

2015. ápr. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Márciuska ***** válasza:
Első nagyon jókat mondott. :) Bár a Gül baba türbéje elég lepusztult állapotban van sajnos, most van tervben a felújítása a török kormány segítségével. A budakeszi vadaspark viszont egy kis gyöngyszem. Megnézhetnétek a füvészkertet is, én még nem láttam, de készülök oda. Pálvölgyi barlang is szép, bár elég régen jártam ott. Aquincum állítólag nagyon jó, mondjuk ott is ezer éve voltam utoljára. Budán a Nagyszombat utca-Lajos utca sarkán van egy ókori amfiteátrum, oda is készülök egyszer elmenni, meg a közelben a kiscelli kastélyba, nektek is ajánlom. A Sas-hegy nagyon szép és érdekes, merem ajánlani, ha még nem voltatok. Macskarajongóknak két cat café is van a városban, ahol cicák közlekednek a vendégek között, az egyikben jártam, finom a süti és cukik a cicusok. Nekem nagyon tetszik a Víziváros is, Corvin tér, Szilágyi Dezső tér, Batthyány tér, Tarasz Sevcsenko tér. Planetáriumban voltatok már? Azt is érdemes megnézni.Ja, és a Vajdahunyad várban megnyitották az egyik tornyot a látogatók előtt, és még ebben a hónapban a másikat is megnyitják.
2015. ápr. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az ötleteket, sokat segítettetek! A cat cafèban már egyszer voltunk és tényleg nagyon jó hely! :)
2015. ápr. 10. 21:31
 6/6 Márciuska ***** válasza:

Ha még nem ismered (Én is csak nemrég fedeztem fel):


[link]


[link]


[link]

2015. ápr. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!