Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Balatonalmádi mennyire nyüzsgő...

Balatonalmádi mennyire nyüzsgő nyáron? Vannak különösebb látnivalók a városban? (sétálóutca, üzletek, kávézó stb)

Figyelt kérdés
Július közepén fogunk odautazni és az érdekelne, hogy a többi Balaton parti városhoz képes mennyire nyüzsgő, el lehet nézelődni? Illetve a környéken rövid utazással miket lehet elérni?

2015. jún. 30. 22:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyüzsgő hisz forgalmas utak keresztezik van sétáló utca ahol lehet nézelődni. De rákeresel és mindent leírnak.
2015. júl. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rákerestem, de én inkább a turistákra gondolok :) Siófokra már nem sikerült szállást foglalni és ezért tartok attól hogy sokkal kevesebb hely van ahol el lehet bóklászni pl este :)
2015. júl. 1. 18:25
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Balatonalmádiban van sétálóutca, igen, ami nagyon szép, rendezett. Van egy aluljáró, aminek, ha az egyik oldalából kijössz, akkor a strand főbejáratát látod. Ha a másik oldalon mész ki, akkor a város egyik legjobb, legnagyobb választékú fagyizója és étterme tárul eléd egy nagy, színváltós fényű szökőkúttal. Ott találsz padokat, nagyon hangulatos. A várost Szerintem -ha nagyons sietős- 1 vagy 2 nap alatt körbejárod, de az említett fagyizótól kb. 300 méterre található a buszpályaudvar, ahonnan könnyen közlekedhetsz a környező városokban. Gondoltam, hogy egy-kettőről írok pár sort.

1.) VESZPRÉM - Veszprém megye megyeszékhelye, nagyon szép, hangulatos város.10-15 km-re van Almáditól, de busszal is nagyon egyszerű ezen a szakaszon az utazás. A sétálóutcát csak ajánlom, ugyanolyan jó, mint Balatonalmádiban, annyi különbséggel, hogy a veszprémi sokkal, de sokkal nagyobb! :) Ezen a városrészen nagyon sok üzlet található, ruhabolt,szupermárket. Fagyizókban is gazdag terület, illetve ugyanezen a téren van egy tökéletes cukrászda, nem olcsó, inkább megfizethetőnek nevezném, de megéri kipróbálni. Veszprémben továbbá van McDonald's, pláza, éttermek tömkelege, gyógyszertár és még sorolhatnám. Látnivalónak nevezném a várat, igazán szép onnan a kilátás! :)

2.) VÖRÖSBERÉNY

Balatonalmádival szinte egybefolyó város, egy nagyobb sétával akár 30 perc alatt felérsz az almádi partról Vörösberénybe. Ez a helység nem olyan gazdag látnivalókban, van 2 szép templom, egy szobor, egy gyönyörű iskola, orvosi rendelő, kilátó, ahova érdemes felmenni.

3.) BALATONFŰZFŐ

Balatonalmáditól pár km-re található, nem bővelkedik megcsodálnivalókkal, viszont van egy nagyon klassz Bob pálya, lehet paintballozni, illetve egy erdei akadálypálya is van. Tényleg nagyon jó!

4.) BALATONFÜRED

Ezt a helyet is csak ajánlani tudom, van szórakozóhely, fagyizó, üzlet, sétálóutca( Tagore sétány).

5.) SZENTKIRÁLYSZABADJA

Ez a hely Balatonalmáditól mindössze 5 km-re van. Az Ember-sziklát érdemes megnézni, illetve a Malom-völgyet, ezek választják el szinte Szabadit Berénytől.

Szentkirályszabadján nagyrészt csak a lakóházakat láthatod, illetve van egy kisebb múzeum az orvosi rendelő mellett.

Illetve érdemes tudni, hogy Kislődön van egy kalandpark, elég húzós árakkal, de állítólag szuper!

Remélem, hogy tudtam segíteni!

2015. júl. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
*Füreden van a lóczy barlang és kilátó azt érdemes megnézni.
2015. júl. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a részletes választ! :)
2015. júl. 5. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!