Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Hogy vegyek ebben az esetben...

Hogy vegyek ebben az esetben jegyet?

Figyelt kérdés

Le kell mennem Balatonalmádira egy napra.

Délelőtt odamegyek, délután meg vissza. Néztem a menetrendet.


Úgy szeretném megvenni, hogy a leutazás fix időpont, a visszautazás meg szabadon választható.


Akkor a pénztárnál elég egy retur jegyet vennem? És aznap azzal a járattal jövök vissza amelyikkel szeretnék?


2015. júl. 2. 11:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, elég retúrt venned. mivel 100 km-nél nagyobb távolságra szól, 15 napon belül bármikor felhasználhatod.

Bármelyik nem kötelező helybiztosítást igénylő vonatra érvényes. A gyorsvonati pótjegy nem adott vonatra szól, így azzal bármelyikkel utazhatsz.

A Budapest - Balatonalmádi viszonylatban bizonyos vonatokban vannak IC kocsik (azaz általában egy), itt kötelező az ülőhelyfoglalás. De ezekben a vonatokban van nem IC kocsi is, nem IC kocsi, amit igénybe vehetsz az ülőhelybiztosítás nélküli normál retúrjeggyel.

2015. júl. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi!


Még egy kérdés! Ha otthonról akarok jegyet venni és nyomtatni, akkor azt a következőképpen megtehetem?


Veszek egy budapest - balatonalmádi jegyet és

egy balatonalmádi - budapest jegyet


Csak mert menettérti jegyet nem lehet otthonról kinyomtatni.


Így is működik a dolog?

2015. júl. 2. 12:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Persze, így működik.
2015. júl. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, interneten, otthoni nyomtatással 2 db egy útra szóló jegy formájában tudod megvenni a jegyet. Az is pont annyiba kerül, mint a menettérti.

Az egy útra szóló jegy (nemcsak az otthon nyomtatott, a jegypénztárban vásárolt is) a jegyen feltüntettett napon érvényes csak, így a napot előre meg kell jelölni. De ahogy értem, a napot tudod.

Az interneten vásárolt jegynél egy konkrét járatot ki kell választani (nem csak a viszonylatot) de attól még -- a jegy érvénytartamán belül bármelyik (nem feláras) vonatra jó.

2015. júl. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen kíváncsi!


Megvettem a jegyeket. (nem IC-re, sima gyorsra)


Ha esetleg előbb mennék haza nyugodtan felülhetek egy korábbi járatra, mint amire a jegyem szólna?

2015. júl. 3. 13:45
 6/6 anonim válasza:
Ha csak gyorsvonati pótjegyet vettél, és nem IC helyjegyet akkor felületsz bármely olyan járatra amelyre csak gyorsvonati pótjegy váltása kötelező. Az lényegtelen, hogy az otthon nyomtatott jegyen melyik vonat van feltüntetve, az csak egy tájékoztatás az utazás megkönnyítése érdekében.
2015. júl. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!