Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Tegnap megbüntettek a Deák...

Tegnap megbüntettek a Deák Ferenc téren a metrónál. Mi történik, ha nem fizetem be a 16. 000 Ft-os összeget?

Figyelt kérdés

2015. dec. 22. 10:18
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Először felszólítást kapsz.

Aztán jön a végrehajtó.

Sokkal rosszabbul jársz. A mai végrehajtói díjak az általad megadott érték háromszorosánál kezdődnek.

Magánvéleményem, de a g.c. magyar állam sarcai ezek.


Fizesd be a büntetést.

2015. dec. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Ez nem sarc. Londonban 80 font a bünti. A világon minden tömegközlekedési eszközért fizetni kell és van pótdíj, ha elkapnak. Fizesd be most, amíg még "csak" ennyi.
2015. dec. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%
És Londonban mennyit keresnek az emberek? Ezt is tedd már hozzá!
2015. dec. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
60%

de ne hadd ne sajnáljam már, èn fizetem èvek óta a berletet. ha valaki ingyen utazik ès elkapjak igy jart. tudta mivel jár, amikor bliccelt.

ha a sajat cimedet diktaltad be,akkor mindenkepp fizesd be időben,hiszen jön majd a pótdíj is,ha nem fizeted be. ha kamu nevet/címet mondtál,akkor nem bukkanak rád ,akkor mindegy már.

2015. dec. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"ha kamu nevet/címet mondtál,akkor nem bukkanak rád ,akkor mindegy már."

Azért ez már nagyon régóta nem így megy,hogy fogom azt hasra ütés szerűen bemondok egy nevet meg egy címet!!

A kerdezonek meg annyit,hogy most meg 16ezer,aztan ha nem fizetsz atadjak behajtasra,azt majd akkor pisloghatsz,hogy mennyit kell befizetned...

Ja meg még annyit,hogy te meg a többi,igazan noveszthetnetek egy gerincet,mert nem is az a legszomorubb,hogy blicceltel,hanem az hogy most hogy elkaptak is az az első gondolat hogy nem fizeted be......

2015. dec. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ha Egyáltalán nem börtönbe kerülsz.
2016. febr. 18. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem 2000 és 2004 között volt két olyan ügyem, amikor nem is igazán én voltam a saras. Érvényes diákbérlettel utaztam, csakhogy elnyomtatták a diákigazolványomat, és bár estire jártam, levelezősre szólt. Kaptam a főiskolától egy külön papír igazolást erről, és az értelmesebb ellenőrök megértették és elfogadták: estisnek jár a diákkedvezmény. Mégis összeakadtam két olyan betonfejjel is, akik csak azt hajtogatták, hogy őket bizony nem érdeklik a külön papírok, nekik azt nem kell nézniük, csak azt a diákot amire betanították a droidképzőn. Ki is állították a büntetést mindkétszer, én pedig évekig nem vettem át a felszólítást. Ha jött a postás, hogy írjak alá küldeményt, először megnéztem, hogy a BKV küldte-e ki, és akkor nem vettem át. A posta visszavitte a feladónak, ilyenkor nincs külön megjegyzés hogy miért, szóval a BKV simán gondolhatta, hogy nem lakok ott, vagy kamu címet adtam. Jöttek, jöttek a felszólítások, aztán amikor elévült az ügy, abbamaradtak.


Egy olyan esetem volt, amikor Csepelre biciklivel mentem, de az egysávos bekötőn nem akartam eltapostatni magamat a kamionokkal, és merészeltem egy megállót HÉV-ezni. Siettem a suliba az órámra, és ott már úgysem lehetett volna biciklijegyet venni, mert még nem voltak automaták, de gondoltam, hátha az ellenőrök megértik, méltányosak lesznek, elnéznek egy megállót. Hát nem voltak méltányosak.

Inkább kifizettem a helyszínit, a becsületes megoldások közül még mindig így volt a legolcsóbb.

2016. febr. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ja, hozzáteszem, mindvégig megőriztem az érvényes diákigazolványt a papír igazolást, és az adott időszakról szóló bérletszelvényeket, -- felkészültem, hogy ha perre viszik, bizonyítékaim legyenek.


Annyi ügyük volt, hogy nyilván nem győzték volna, de ennyi kellet a lelkiismeretemnek.

2016. febr. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!