Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Budapestiek! A megszokott...

Budapestiek! A megszokott budapesti látnivalók mellett milyen programokat érdemes még beiktatni? Ti hol töltitek a szabadidőtöket?

Figyelt kérdés

Szüleimmel és öcsémmel megyünk 4 napos útra, de a Parlament, Halászbástya, Városliget, állatkert stb szerintem maximum 2 nap alatt körbejárhatóak.

Esetleg jó éttermek, bisztrók, érdekes kiállítások, múzeumok, egyéb programok?

Ne gyerekprogramokat, mindketten középiskolások vagyunk.

A 6. kerületben szállunk meg, közel a Dunához.



2016. júl. 14. 14:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy kicsit érdemes letérni a kitaposott ösvényről. Óbudán a Kolosy tértől az amfiteátrumon át a Fő térig kitűnő sétát lehet tenni és enni egy jót a Rozmaringban vagy az Új Siposban. Onnan tovább lehet utazni Aquincumba, megnézni a Gázgyári lakótelepet és a Graphisoft-parkot, majd kisétálni a Rómaipartra és fröccsözni egy jót a Fellini parti fövenyén. Vegül visszahajózni a belvárosba.


De ugyanígy jó felmenni fogaskerekűvel a Normafáig, inni valamit a Kőbüfében, atsétálni a Normafához, rétest falni, tollaslabdázni, piknikezni, felmenni a János-hegyre az Erzsébet-kilátóba majd libegővel leereszkedni.


Ezen kívül még ezernyi dolgot lehet csinálni.

2016. júl. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gellért hegy, hétköznap bkv bérlettel hajókázás, Szent István Bazilika kilátó, New York kávézó, Párizsi Nagy Áruház (Alexandra) kávézója, füvészkert, miniverzum, ami így hirtelen az eszembe jut.
2016. júl. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én nagyon tudom ajánlani a Vintage Garden-t,nagyon finomak az ételek és a környezet is csodás amiben megeheted őket. :)
2016. júl. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A válaszokban leírtakon kívül még érdemes elmenni sétálni a Kopaszi gátra, illetve, ha van kedvetek hév-ezni egy kicsit akkor Szentendre, Gödöllő (Gödöllői Királyi Kastély)is jó program.

Éttermek közül a Dzsungelt ajánlom [link]

2016. júl. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hétvégén járnak nostztalgiavillamosok is, nemrég költöztem csak Budapestre, nekem nagyon tetszenek: [link]

Vagy ahova én pl szeretnék még elmenni, az a Terror háza és a Tropicarium.

2016. júl. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Esetleg valamelyik strand vagy fürdő, szabadulós játék. A Kolosy környéke tényleg jó, arra van a Daubner cukrászda.
2016. júl. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat :)
2016. júl. 17. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!