Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Asperger-szindrómára lehet...

Asperger-szindrómára lehet kérni 90%-os MÁV kedvezményt?

Figyelt kérdés

Meglátásom szerint indokolt lenne, mert ez a frissen diagnosztizált (elvileg születésem óta megvan) kondíció súlyosan nehezíti a beilleszkedésemet, így a munkakeresésben nagy mértékben gátol (elutasítanak és lehet, hogy azért, mert úgy viselkedek, csak nem veszem észre és visszajelzést se kapok).


Úgy tudom, hogy gluténérzékenyek is kaptak ilyet, de az Asperger is van annyira "súlyos", legalábbis véleményem szerint.


Kerestem a Google-n, de nem láttam egyértelmű választ erre.


Igazán hálás lennék, ha kapnék ilyen jellegű útmutatást és teljes mértékben jólesne nekem, ha jogosult lennék erre az anyagi jellegű támogatásra, mert akkor jóval több pénzem maradna és regisztrált álláskeresőként minimális aktív korúak ellátásával nem kell aggódnom, hogy marad-e még hó végére csak azért mert beutazok Pestre ügyet intézni illetve munkát keresni rendszeresen.


2017. ápr. 23. 08:21
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ha elég súlyosnak ítélik, akkor igen. MÁK kártya kell hozzá, kérdezz rá a kezelőorvosodnál.


Egyelőre jó esélyed van, boldog-boldogtalannak szórják, ilyen komoly indokokra, mint laktózintolerancia (ami keletebbre a normális variáns).

2017. ápr. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!