Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Hova menjek a Balatonról egy...

Hova menjek a Balatonról egy pár napra nyaralni?

Figyelt kérdés

Szerencsés helyzetben vagyok, mert 38 éve közvetlen a Balaton part mellett nőttem fel. Nincs okom a panaszkodásra. A legrosszabb esetben is lemegyünk a Balcsira fürödni, ha mást nem tudunk tenni.

Minden évben beiktatunk egy Budapest korútat vagy egy Fertő tói kirándulást. Ezek keretében egy 30-50 km-es körben kirándulunk és programokat kerestünk. Budapesten túl még nem nagyon mentünk.

Párom ma felvetette Miskolcot, Miskolctapolcát, Egert! Hajduszoboszló, Debtecen, Szeged most túl messze lenne, holnap indulnánk 2-3 napra! Jövő héten már munka!



2017. aug. 10. 15:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Miskolcon a barlangfürdő néhány éve esett át felújításon, érdemes megnézni ha van rá keret.


Szilvásvárad Lillafüred vagy ugyan ez visszafelé varázslatos. Romantikus. Az útvonalon vannak barlangok, csónakázótó, halastavak, pisztrángkeltetők, források patakok vízesések tavacskák, fátyolvízesés (ezt előre meg kell nézni, nehogy éppen ki legyen száradva...) kis vonat stb.

Egerben van látnivaló, meg bor is. Szilvásvárad egy köpésre, Lillafüredig gyalog el lehet sétálni, onnan Miskolc busszal elérhető, akár a barlangfürdő környéke is.


Ha szeretitek a várost akkor Budapest nagyszerű, csak ne hétvégére tervezzétek, mert túl sok a turista.


Budapesttől északra is van sok látnivaló. Szentendre lejtős utcáinak van egy hangulata. Föntebb ott a Pilis kis falvakkal, kulturált vendéglátó egységekkel.

2017. aug. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos infókat!!!
2017. aug. 10. 17:52
 3/3 anonim ***** válasza:

Miskolc és Eger jó választás, én is ezt ajánlottam volna.

Ha közelebb akartok, Őrség, de oda inkább május-júniusban érdemes menni.

2017. aug. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!