Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Szerintetek elmenjek egyedül...

Szerintetek elmenjek egyedül Budapestre?

Figyelt kérdés
Jovoben vegzek a kozepsulival es meg sehol nem voltam eletemben, sem tengerparton se pesten sehol meg magyarba se jartam. Szuleim full antiszocok ugy dontottem jovo nyaron buszra ulok s elmegyek Budapestre s kőrbenézek. Valami tanacs meg tenyleg nem voltam sehol nen utaztam se udulni se turistakent....

2017. szept. 3. 22:14
 1/3 anonim ***** válasza:
16%
Most végzel és ennyi év után még azt sem tanultad meg, hogy nem "magyarba" igyekszel, mint egy surmó suhanc, hanem Magyarországra !!
2017. szept. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
68%
Igen menj. Nézz körül, láss minél többet.
2017. szept. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül is jól bejárható és baromi biztonságos város Budapest, gyere nyugodtan. Előtte érdemes összedobni egy rövid útitervet, neten utána tudsz nézni, hogy melyek a fő látványosságok. A legtöbb az I. és az V. kerületben található, a vigalmi negyed pedig főként a VII-ben. Én személy szerint azt javasolnám, maradj legalább három napig, szállásnak érdemes valami hostelt keresni pl a Deák tér környékén. Itt tudsz ismerkedni emberekkel a világ minden részéről, a recepción tudnak ajánlani programokat, plusz relatíve olcsó így a szállás. Első napon érdemes a Hősök teréig elmenni metróval, körüljárni a Városligetet, a tavat, aztán a teret magát, utána pedig lesétálni az Andrássy úton a Deákig, onnan pedig be az V. kerületbe, meglátogatni a Parlamentet, ücsörögni a Szabadság téren, kimenni a partra. Vannak Budapestes appok telefonra, sok útvonaltervvel, azokból is lehet szemezgetni. Második nap irány a vár, rogyásig van néznivalóval, nem is részletezném. Ebédelni itt nem érdemes, inkább dobj be pár szendvicset. Este kipihenendő a fáradalmakat, menj el a Rudas fürdőbe (arra érdemes figyelni, hogy hétvégén menj, akkor vannak fürdőruhás napok, hétköznap az én ízlésemnek kicsit magas az egy négyzetméterre jutó meztelen idős bácsik száma), a tetőn van szabadtéri medence, ahonnan gyönyörű a pesti panoráma. A fürdő után irány az éjszaka, Erzsébetvárosban egymást érik a kocsmák, éttermek és bárok, érdemes a Madách tér felől átsétálni a Gozsdu udvaron (ami relatíve drága hely, de a város nyüzsgését meg a kavargó turistahadat érdemes megnézni), aztán tovább a Dob vagy Kazinczy utcán keríteni egy beülős helyet, akár azokkal az emberekkel, akikkel találkoztál a hostelben. Harmadik napon józanodás plusz nagy reggeli, ha összeszedted magad, akkor pl Nemzeti Múzeum, ott jó pár órát el lehet tölteni, aztán kései ebéd után tetszőleges vonattal haza.


Szerintem így egész sokat meg lehet tapasztalni a városból.

2017. szept. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!