Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Szeged vagy Debrecen a nagyvár...

Szeged vagy Debrecen a nagyvárosiasabb? És miért pont azt a várost tartod annak?

Figyelt kérdés
2017. okt. 18. 12:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Bár Debrecen lakosságszámra nagyobb város, mint Szeged, Szegednek nagyobb az emeletes, zártsoros beépítésű városias belvárosa. Szeged az 1879-es árvíz után tudatos városfejlesztési koncepció alapján épült újjá. Akkor alakítotték ki a három körútra és sugárutakra épülő úthálózatot.
2017. okt. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
70%
Debrecen egy nagyobb falu.
2017. okt. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Debrecenben a főtér és a környező 1-2 utca, ami szép, patinásabb. Azokon kívül rengeteg szürke panellel, és még a városközpontban is nagyon sok kertes, falusias házzal találkozol. A Nagytemplomtól pár perc sétára veteményesek vannak és nem ritkán kakaskukorékolás.


Ez persze "csak" a városkép. Ezen kívül a Debrecennek egy hatalmas egyeteme, nemzetközi reptere, jól fejlett tömegközlekedési hálózata, pezsgő kulturális élete, és nívós szórakozóhelyei vannak.


Szegedet annyira nem ismerem, viszont építészetileg jóval városiasabb Debrecennél. A békebeli gangos bérházakkal teli belvárosnak köszönhetően egyfajta "mini-Budapest".

2017. okt. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 D. Brasco ***** válasza:
12%

Debrecen egy pukkanat!Nem tudom az előttem írő milyen pezsgő kulturális életről meg nivos szorakozohelyekrol beszél........

Tényleg egy nagyobb falu......van a főtér a nagytemplommal meg az egyetem azt csókolom!Igazából szerintem semmi szép nincs benne,max a nagyerdőn lehet sétálni egy jót de ennyi!

2017. okt. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
68%
És tegyük hozzá, hogy Szegeden rengeteget dob a Tisza, míg Debrecennek se folyója, se hegye.
2017. okt. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
75%

Szeged. Pár ismerősöm oda költözött nemrég és nagyon tetszik nekik. Ott tényleg van élet.

Debrecenről eddig mindenkitől csak azt hallottam, hogy olyan, mint egy nagy falu.

Egyetem és egyetemi élet meg Szegeden is van.

2017. okt. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Szeged városiasabb, nekem egyik kedvencem. Gyönyörű széles utcák, nagy terek (nagyrészt ugye ez az árvíznek köszönhető, mert akkor építették újjá az egészet), sokat dob rajta a folyó (aminek hegye nincs, annak folyója legyen már), nagyobb pezsgés.

Debrecen is szép, de tényleg van egy nyugodtabb, falusiasabb hangulata, nem tudom, ezt hogy csinálja az ország második legnagyobb városaként.

2017. okt. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
52%

Fővárosi vagyok, Szegeden kevesebbet jártam, Debrecenben viszont sokat. Budapest mellett nagyvárosiasságról beszélni Debrecen esetében nekem nagyon vicces. Debrecen tényleg egy nagyra nőtt falu, de nem nagyváros.


(Szegedről csak hallomásaim vannak, állítólag barátságos egyetemi város, de a nagyvárostól az is távolabb áll.)

2017. okt. 19. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
76%
Jól fejlett tömegközlekedési hálózatról egyetlen magyarországi nagyváros esetében sem beszélhetünk Budapestet kivéve. Aki szerint Debrecen közlekedése jól fejlett, az vagy hülye vagy viccel. :D A nemzetközi repterével sem dicsekednék, hiszen nemzetközi szinten a kisebbek közül is kicsinek számít. Szégyen, hogy Magyarországon csak egyetlen nemzetközileg is ismert és elismert repülőtér van.
2017. okt. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
5-ös, a városiassághoz mi köze van a folyóknak és a hegyeknek?
2017. okt. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!