Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Pécsre vagy Debrecenbe érdemes...

Pécsre vagy Debrecenbe érdemesebb utazni most?

Figyelt kérdés
A város látnivalóit és a szórakozási lehetőségeket is figyelembe véve ti melyikre szavaztok? Debrecenben pl. van a nagy élményfürdő, Pécsen viszont van a Zsolnay negyed és a szép főtér.

2017. okt. 24. 16:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Inkább Pécset választanám, vasárnap voltam ott legutoljára, a vihar nem tépázta meg annyira mint Debrecent. Debrecenben a főtéren kívűl kb. semmi látnivaló nincs, csak a Nagyerdő, de ezt a látványi elemet bőven betudod pótolni Pécsen. Ha már Pécsen vagy, ajánlom Tettye meglátogatását és a TV toronyét. A Zsolnay negyed... hát hátast nem fogsz dobni. Maga Pécsre való utazás is egy élmény, átmenni a Mecsekben ősszel csodálatos. Itt Debrecen felé csak a síkság, a 4-es meg nem a legjobb autóút. Este, tiszta égboltnál érdemes az Alföldön közlekedni és megállni gyönyörködni a csillagokban. Ja és pluszban, érdemes autó túrát tartani Abaliget (Cseppkő barlang, Denevér múzeum) és Orfű felé.
2017. okt. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
autó nélkül megyünk.
2017. okt. 25. 14:44
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Például, ha busszal utazol Budapest irányából, érdemes kisebb kitérőt tenni, és átszállni egy bokorjáró buszra. Végig lehet menni a hatoson is, de ha többet szeretnél látni, érdemes Magyaregregy felé tartani, aztán a hatvanhatoson be Pécsre. Ha mindenképp fürdőzni szeretnél, a környéken jó pár kisebb-nagyobb gyógyvizes fürdő közűl választhatsz. Programok közűl ajánlanám a vasárnap tartandó vásárt (fincsi lángosok, sült kolbászok), bár már csökkent az alapterülete. Helyijárattal könnyen el juthatsz oda is. Program ajánlás a túra mellett: színház látogatás, mozizás (a pláza lepukkant, de ott a vásártér mellett szinte, gyalog is megtehető) jó pár szórakozó hely, egymástól nem olyan messze, árkád melletti gyrososok, a színháztól pár méterre van egy hangulatos koktél bár, érdemes beülni társasággal, séta a dzsámi körűl...remélem tudtam segíteni a döntéshozatalban.
2017. okt. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

Pécsett a TV torony pl. visszavisz egyenesen a Kárár-korszakba - talán akkor volt rendbe téve utoljára!

Ha elmész a Hősök tere mögött egy túrára, máris Calcuttában érezheted magad...

A Zsolnaihoz ne fűzz nagy reményeket.

A Dzsámi sem az, aminek gondolnád.

A Székesegyház és környéke hibátlan! (a múzeumok is - ha nyitva vannak...)

Én Debrecenbe mennék, ott még nem voltam, de sokan áradoztak róla. Meglátjuk.

2017. okt. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
De miért tényleg ennyire rossz Pécs?
2017. okt. 27. 20:14
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Én nem azt írtam hogy rossz.

Leírtam a benyomásaimat.

Másnak meg lehet hogy más a meglátása. Nekem ez.

Ennyi.

2017. okt. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi! :)


Ami Debrecennél előny, hogy közel van a központhoz a nagy élményfürdő, Pécsnél ez Harkány ugye.

2017. okt. 27. 20:31
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Debrecenhez - állítólag - közelebb van Hajdúszoboszló, mint Pécshez Harkány.

Ismerős mondta, hogy Szoboszlón az élményfürdő egészen varázslatos, de a debreceni sem rossz, olyan trópusi, vagy milyen.

2017. okt. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Juliavin07 válasza:
43%
Ha az élményfürdő a lényeg, akkor Debrecen, mert onnan 20 km Szoboszló, ahol az élményfürdő 15ezer négyzetméter a debrecenivel szemben, ami 3ezer négyzetméter. Ergo a debreceni ilyestájt lehet túlzsúfolt, szemben a szoboszlóival. Debrecenben van bőven szórakozási lehetőség egymástól sétatávolságra a központban, de Pécs sokkal szebb. Debrecenben a főutca és a főtér gyönyörű, viszont ezen, az egyetemen és pár Piac utcából nyíló kis utcán túl nincs túl sok látnivaló építészetileg, míg Pécs megmaradt a háború előtti állapotban egy az egyben. Pécsen tömegközlekedés kb nincs, Debrecenben mindenhová eljutsz vele (már ha ez számít).
2017. okt. 28. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%

Mindkét város szép és sok a látnivaló is, szórakozásio lehetőség is bőven van. Ha eközül a kettő közül kell választani, és csak egyet lehet, akkor én Pécsre mennék. De inkább csak oda mannék előbb, de Debrecent is megnézném aztán valamikor.


Látnivalók:

Pécs: [link]

Debrecen: [link]


Építészetileg mindkét belváros gyönyörű, Pécsen talán több a régies épület a belvárosban. De a Zsolnay-negyed sem csúnya.


templom: Debrecenben ott a Nagytemplom, a Szent Anna székesegyház, a Református Kistemplom + számos másik templom, Pécsen a Székesegyház, a 2 dzsámi (az egyik már keresztény templom, a másik ma is dzsámiként működik). Zsinagóga mindkét városban van.


múzeum: Debrecenben ott a Déri Múzeum és a Református Kollégium, Holló László, Medgyessy Ferenc múzeumok, az Erdőspuszta bemutatóház, Pécsen nincs olyan nagy múzeum, mint a Déri, de van kb. 30 kisebb, a Káptalan utcában kb. minden második épület múzeum, de van egy Cella Septichora + korsós sírkamra (ezek a világörökség részei), Zsolnay, Csontváry, Vasarely, néprajzi. A bányászati úgy tudom, jelenleg sajnos nem látogatható, pedig az is különleges volt.


természet: Debrecen alföldi jellegű város, Pécs hegyes-völgyes. Debrecenben ott a Nagyerdő, Pécsen a Mecsek a TV-toronnyal, a Tettye, a környéken az abaligeti cseppkőbarlang (az most épp elöntötte a víz, így jelenleg nem látogatható), a Mecseken számos kirándulási lehetőség is van, kilátók (pl. Kis- és Nagy-Tubes, a TV-toronytól nem is messze), Jakab-hegyi fennsík. Mindkét városban van állatkert/vadaspark, de mindkét helyen van arborétum és botanikus kert is.


Szórakozási lehetőségek:

Attól függ, milyen jellegű szórakozási lehetőségekre gondolsz, mindkét helyen szinte végtelenek a lehetőségek. Élményfürdő szempontjából valóban Debrecen az előnyösebb. De Pécsen is van számos hely, ahova be lehet ülni este, van 6 színház, a mozi elég messze van a városközponttól, de jó a közlekedés oda is, disco is akad, van számos sportolási lehetőség, Mecsextérm park, teke, biliárd, ha a komolyzene érdekel, akkor a Kodály-központ, stb. A városok környékén is körül lehet nézni, így pl. Debrecen mellett ott van Hajdúszoboszló és a még nagyobb élményfürdő, Pécs mellett Harkány vagy Sikonda (ha a fürdő számít) meg a villányi borvidéket se felejtsük el.


Közlekedés: Mindkét városban kiváló a tömegközlekedés, könnyen eljutsz vele mindenhová. Az előző hozzászóló nem tudom, honnan veszi, hogy "Pécsen kb. nincs tömegközlekedés", de ez egyszerűen nem igaz (ha valaki régebben járt ott, ahhoz képest mára pl. sokat javult a helyzet, de régen sem voltak különösebb problémák). Bár Pécsen nincs villamos, szemben Debrecennel, de a fő vonalakon Pécsen egész nap 5-10 percenként járnak a buszok, hétvégén valamivel ritkábban, de a főbb helyekre még hétvégén is 15 percen belül jön busz. Még a város szélére (pl. Mecsek) is nagyjából fél óránként van busz. A fő vonalakon még éjszaka is vannak buszok fél óránként- óránként, de a legtöbb dolog a belvárosból gyalog is megközelíthető max. 10-15 perc sétával.

2017. okt. 28. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!