Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Az ingyenes helyi tömegközleke...

Az ingyenes helyi tömegközlekedés használatát betegség esetén még egyetemisták igénybe vehetik?

Figyelt kérdés

Hallottam, hogy van ilyen kedvezmény a 90%-os máv mellett, hogy a helyi tömegközlekedést ingyen lehet használni, súlyos betegség esetén.

90%-os kedvezményt az egyetem miatt kapok, az ingyenes helyi tömegközlekedést is igénybe vehetném?

Gerincferdülésem és PCOS-em van, most fognak kivizsgálni mellékvese alulműködéssel, sajnos valószínűleg az is van.

Valamelyik miatt lenne esélyem az ingyenes helyi tömegközlekedésre?

Nem olyan rossz a gerincferdülésem, hogy műteni kellene, de gyógytornára járnom kell és sokszor fáj a hátam, és azt hallottam, hogy gerincferdülésre igénybe lehet venni, ha súlyosabb.

De elsődlegesen az lenne a kérdésem, hogy 18 év felett lehetséges-e igénybe venni bizonyos betegségek esetén ezt a fajta ingyenes helyi tömegközlekedési kedvezményt, ha felsőoktatásban tanul az illető? Ha van olyan, aki 18 év felett is kap ilyen kedvezményt, az kérem jelezze, hogy tudjam, hogy ez egy létező dolog.

Olyan kommentektől légyszíves mellőzzetek, hogy nem érdemelném meg, stb., ha esetleg jogosult lennék rá, mert rengetegbe kerül az egyetem, amit mellesleg magamnak fizetek, úgyhogy bármilyen lehetőséggel élnék, amivel csökkenthetem az amúgy is nagy kiadásaim.


2017. okt. 24. 20:21
 1/2 anonim válasza:
100%
23 éves korig lehet kérni támogatásokat tartós betegség miatt . Amennyiben jogosult vagy rá neked is jár ,de orvosnak ki kell állítani hozzá az igazolást
2017. okt. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2017. okt. 24. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!