Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A Dunántúlon hol van olyan...

A Dunántúlon hol van olyan falu, ami autentikusabb?

Figyelt kérdés
Novemberben két-három napra elmennék megpihenni egy faluba, ahol van szállás, de olyan igazi, falusi. Ahol van esetleg olyan étterem, ahol helyi autentikus kajákat lehet enni. Vagy egy kocsma, ahol jó fej falusi emberekkel lehet beszélgetni :D Tudtok ilyenről? Sajnos eddig csak városokban pihentem meg, utaztam, faluban még egyáltalán nem szálltam meg és most valami ilyesmihez lenne kedvem.

2017. okt. 29. 09:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Minél autentikusabb?

Bármelyik falu az a panelhez képest.

2017. okt. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A Káli-medencében szerintem sok ilyen falusi túrizmusra építő hely van, alhatsz régi parasztházban is.
2017. okt. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ilyen szempontból a legnagyobb élményünk az Őrségben volt. Őriszentpéter, Szalafő és környéke. Igazi aprófalvas (szeres) vidék, szép tájak, nagy porták háziállatokkal.
2017. okt. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szalafő, Csörgő vendégház, Lenke néni.

Az öreg parasztházban laktunk, cserépkályhát magunk raktunk, a "lerni"-jében tököt sütöttünk. Hatalmas porta, jó levegő.

Helyben is van látnivaló (Árpád-kori templom, skanzen, tanösvények, időpontegyeztetéssel olajütő bemutató). Őrszem fogadóban autentikus ételek, szép környezet.

Ha gondoljátok, át lehet ruccanni Burgenlandba, a Batthyányiak családi fészkét néztük meg és egy másik hasonló, hegytetőre épült várat, mindkettő élvezetes gyerekekkel is (van felvonó, a várárokban nyuszik és malacok).

Nagyon ajánlom, bármikor visszamennék.

2017. okt. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
3-as, 4-es: nagyon köszönöm az infót! Egy kérdés: kocsma van? :D Nyilván nem ez számít a legjobban, de az még egy plusz dolog lenne :D
2017. okt. 30. 00:32
 6/12 anonim ***** válasza:

#4 vagyok, Szalafőn az étteremben, amit írtam, nagyon jól főznek, de turisták esznek ott inkább.

Ha a helyiekre vagy kíváncsi, Őriszentpéter nagyobb település, ott biztosan van rendes kocsma:)

2017. okt. 30. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Akkor Őriszentpéter lesz a nyerő! :D
2017. okt. 30. 13:26
 8/12 kasz gyu válasza:
2017. okt. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Lébényben van typic falusi kocsma? :D
2017. nov. 2. 09:29
 10/12 anonim ***** válasza:

typic kocsma és autentikus. Hát ez szép.

Ha te olyan faluban szeretnél pihenni, ahol még hagyományos parasztházak vannak, parasztokkal, népi ételekkel, szokásokkal, korcsmával, akkor nem írsz le olyan szót, hogy autentikus meg typical.


Egyébként sehol nem találsz már ilyent Magyarországon. Erdélyben még akad, de ott is csak turisták által elkerült falvakban.


Zala, Vas stb. szép hely, kedves emberekkel. Az Örsében még találsz olyan szereket, amelyek megőrizték a régi képüket. De már jobbára osztrákok, vagy városból menekült emberek lakják.

A vendéglátásra erősen hat a turizmus.

A vendéglátóhelyeken találsz helyi ételeket, de elvétve. Az is olyan, mint a színpadra vitt néptánc autentikussága.

2017. nov. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!